قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / همین حالا با موهای سفید خود خداحافظی کنید.
سفید شدن موی سر
سفید شدن موی سر

همین حالا با موهای سفید خود خداحافظی کنید.

همین حالا با موهای سفید خود خداحافظی کنید.

سفید شدن مو سر

در گذشته ظاهر شدن اولین موهای سفید به معنی ورود آدمی به میانسالی و پختگی تعبیر می‌شد، چنانچه موی سفید احترام داشت و آن را نشانه بزرگی و باتجربگی معنی می‌کردند. اما امروزه در جامعه ما تعداد جوانانی که موهایشان زودتر از زمان طبیعی‌اش رو به سفیدی گذاشته در حال افزایش است که برخی آن را از عوارض زندگی پراسترس و صنعتی معاصر می‌دانند که آثار خود را در سفیدی زودرس موی سر نمایان می‌کند.

در گذشته سفید شدن مو یکی از ویژگی‌های ارثی محسوب می‌شد. گروهی نیز این رخداد را در نتیجه افزایش سلول‌های مفید خون توجیه می‌کردند، اما امروزه این عقاید و دیدگاه‌های مشابه آن به کلی رد شده‌اند. با این حال هنوز هم بسیاری از متخصصان پوست و مو نقش وراثت را در این رخداد مقدم می‌دادند.

بطور متوسط موها از سن 35‌سالگی شروع به سفید شدن می‌کند و موهای ریش و سبیل زودتر از موی سر سفید می‌شوند و معمولا از ناحیه شقیقه شروع شده به سمت فرق سر پیشرفت می‌کند و راهی برای پیشگیری از سفید شدن در میانسالان وجود ندارد اما همیشه سفید شدن مو به‌دلیل بالا رفتن سن نیست و بسیاری از شرایط دیگر نیز موها را سفید می‌کنند.

درمان سفید شدن مو سر

هندوانه  ابو جهل 10 گرم،تخم مورد20گرم،  سماق 10 گرم ، وسمه10 گرم همه را نرم کوبیده با دو عدد تخم مرغ خوب به هم زنند شب به سر ضماد نمایند.

گل شقایق10 گرم ،درمنه 10 گرم، گل گردو 10 گرم ، وسمه 10 گرم ، همه را نرم کوبیده با دو عدد تخم مرغ خوب به زنند شب بر سر ضماد نمایند. به جای گل گردو از پوست سبز گردو می توان استفاده کرد.

عرق تارونه، عرق شنبلیله، عرق بید گیاه، عرق برگ گردو، عرق بهار نارنج، این مورد عرف بولاغ اوتی، دم کرده چلتوک برنج ،میران مصرف یک فنجان بعد از هر وعده غذا،

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *