قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / هپاتیت را با گیاهان دارویی درمان کنید….
درمان کبد با گیاهان دارویی
درمان کبد با گیاهان دارویی

هپاتیت را با گیاهان دارویی درمان کنید….

هپاتیت را با گیاهان دارویی درمان کنید….

درمان هپاتیت با گیاهان دارویی:

 خارشیری : بیشترین گیاهی که برای درمان هپاتیت مورد استفاده قرار میگیرد، خارشیری میباشد که در حال حاضر در سرتاسر دنیا برای درمان انواعبیماری های کبدی استفاده می شود. ابتدا در روم باستان از این گیاه استفاده میکردند. این گیاه یکی از معدود گیاهانی است که هنوز نتوانستهاند مشابه شیمیایی آن را بسازند، متخصصین گیاهان دارویی معتقدند که خارشیری به کبد کمک میکند تا با تأثیرات مخزب سموم مبارزه کند، تجمع چربی مضر در کبد را کاهش دهد و بازسازی کبد را تسریع کند. این امر شاید به دلیل وجود مقدار زیاد مواد آنتی اکسیدان در خارشیری و یا وجود موادی که با سموم مبارزه میکنند باشد. ماده آنتی اکسیدان خاصی که در خارشیری یافت می شود باعث تقویت افزایش ماده شیمیایی در بدن به نام گلوتایون می شود که کبد را از صدماتی که بر اثر سموم ایجاد میشوند محافظت میکند. به علاوه تخم های گیاه خارشیری حاوی ماده ای به نام سیلی مارین هستند که تصور میشود دارای اثرات زیادی در تقویت کبد باشند. متخصصین گیاهان دارویی این طور فکر می کنند که وقتی خارشیری خورده میشود، آنتی اکسیدان های موجود در آن به کبد کمک میکنند تا با سمومی که در داخل کبد وجود دارند مبارزه کند. در همان هنگام نیز سیلی مارین باعث قوی تر کردن غشاهای کبد و در نتیجه جلوگیری از ورود مواد سمی به داخل آن می شود. همچنین آنها معتقدند که خارشیری باعث تقویت تولید (RNA) شده، بنابراین در بازسازی کبد هم کمک میکند. در این صورت درمان با خارشیری باعث کاهش التهاب کبد شده و از میزان آنزیم ALT میکاهد و سرعت ایجاد سیروزکبدی راکم میکند.

 شیزاندرابری : یک گیاه دارویی چینی می باشد که از آن نیز اغلب برای درمان هپاتیت استفاده می شود. گرچه بر روی این گیاه به اندازه گیاه خارشیری تحقیق نشده است، اما تحقیقات محدودیکه بر روی آن صورت گرفته، نشان می دهد کهشیزاندر ابری در درمان هپاتیت مزمنبه کاهش آنزیم ALT و نیز از بین بردن علائم بیماری کمک میکند.

ریشه شیرین بیان: گیاه دیگری که اغلب برای درمان هپاتیت توصیه می شود، ریشه  شیرین بیان میباشد. ریشه شیرین بیان حاوی مقادیر زیادی از یک ماده شیمیایی به نام اسیدگلیسیریزیک  است که به نظر میرسد به کم کردن التهاب کبدی کمک میکند. از اثر ریشه  شیرین بیان، افزایش تولید اینترفرودن طبیعی نیز در بدنی ایجاد می شود. مخلوط این گیاهان و سایر گیاهان دارویی که دارای خواص کاهش دهنده التهاب، تقویت کننده کبد یا کم کننده  علائم هپاتیت هستند نیز به عنوان راه دیگری برای درمان بیماران مبتلا به هپاتیت، مورد استفاده قرار میگیرند، بسیاری از پزشکان سنتی بخصوص چینی ها از این روشی (مخلوط گیاهان) استفاده میکنند. برای مثال بینگ گان لینگ” مخلوطی از گیاهان مختلف میباشد که برای درمان هپاتیت در چین مورد استفاده قرار میگیرد. تحقیقاتی که چینی ها بر روی مخلوط بینگ گان لینگ انجام دادهاند، نشان داده است که این مخلوط به طور قابل توجهی باعث کاهش آنزیم ALT می شود.. گیاهان دارویی چینی قادر هستند که روند تخریب کبدی را متوقف کنند و من معتقدم که می توانند حتی باعث بازسازی آن نیز بشوند.

مکمل ها غذایی:

دومین نوع از درمان ها جایگزین که برای درمان هپاتیت از آن استفادهمی شود و در بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار معدنی میباشد. این نوع درمان برای افزایش موادی است که به علت مشکلات کبدی در بدن کاهش می یابند، به مبارزه با ویروس هپاتیت کمک میکنند، ویتامین B کمپلکس، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین K، روی (زینک)، کلسیم، کبالت و منگنز از ویتامین ها و مواد معدنی ای هستند که در این مورده طور شایع تجویز می شوند. بسیاری از این ویتامین ها به عنوان آنتی اکسیدان عمل میکنند و آنها از ورود سمومی که در داروها، الکل، سیگار و آلودگی هوا وجود دارند به کبد جلوگیری میکنند و بسیاری از بیماران از مخلوط (کوکتل) مقدار زیاد ویتامین B کمپلکس)، ویتامین C و ویتامین E برای تقویت کبد خود استفادهمی کنند.

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *