قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / هیدروسل چگونه درمان می شود؟
هیدروسل
هیدروسل

هیدروسل چگونه درمان می شود؟

هیدروسل چگونه درمان می شود؟ 

هیدروسل توده ای است که در اثر تجمع مایع درون کیسه بیضه ایجاد می شود. هیدروسل معمولاً در یک طرف بروز میکند و ممکن است به قدری بزرگ شود که باعث ناراحتی گردد. شما میتوانید با توجه به این واقعیت که نور چراغ قوه از هیدروسل عبور می کند، هیدروسل را از هماتوسل افتراق دهید. در صورتی که این توده باعث ناراحتی شود، درمان آن برداشتن از طریق جراحی است. مایع را می توان توسط سوزن نیز خارج کرد، ولی این مایع معمولاً دوباره تجمع مییابد و خطر ایجاد عفونت نیز وجود دارد.

واریکوسل

و اریکوسل تجمعی از وریدهای متسع است که اغلب سمت چپ کیسه بیضه ایجاد می شود و غالباً در لمس آن را به شکل «کیسه پر از کرم» توصیف می کنند. این وریدهای متورم به علت تخلیه طبیعی وضعیتی، هنگام دراز کشیدن ناپدید می شوند. این عارضه بی خطر است، اگرچه وجود آن ممکن است باعث عقیمی شود. با پوشیدن لباسهای زیر تنگ می توان این عارضه را بهتر تحمل کرد. اگر این عارضه باعث ناراحتی شد، یا آنکه در مورد احتمال بروز عقیمی نگران هستید (این عارضه به هیچ وجه در توانایی جنسی تأثیر ندارد)، به پزشک مراجعه کنید. او ممکن است برداشتن این وریدها را از طریق جراحی توصیه کند.

در برخی مردان که دچار تجمع مایع در شکم (آسیت) هستند، بخشی از این مایع ممکن است به داخل کیسه بیضه نشت کند و باعث تورم دو طرفه آن شود. درمان این عارضه استفاده از بیضه بند است. در موارد شدید برای بستن ارتباط میان شکم و کیسه بیضه جراحی ممکن است توصیه شود.

کیست های اپیدیدیم

کیستهای کوچکی ممکن است در لوله های جمع کننده اسپرم واقع در اپیدیدیم ایجاد شود. این کیست ها در مردان بالای ۴۰ سال شایع هستند و به شکل تورم کوچک و بدون درد در قسمت فوقانی خلفی یک یا دو بیضه تظاهر میکنند. این ضایعات کاملاً بی خطر هستند مگر آنکه به قدری بزرگ شوند که باعث ناراحتی گردند. در این موارد ممکن است برداشتن آنها از طریق جراحی لازم باشد. اگر اطمینان ندارید که توده ایجاد شده واقعاً قسمتی از بیضه است به پزشک مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *