قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / واریس و درمان آن بازالو درمانی
زالو درمانی
زالو درمانی

واریس و درمان آن بازالو درمانی

واریس و درمان آن بازالو درمانی

وریدهای واریسی معمولاً به صورت طناب هایی برجسته و آبی رنگ درست زیر سطح پوست دیده   می شوند. در هرقسمتی از بدن می توان این وریدها را دید  اما بیشتر پاهادرگیر می شوند. وریدهای متورم  و پیچ در پیچ قابل رویت که گاهی به وسیله مویرگهای پرخونی به نام وریدهای با نمای عنکبوتی شکل احاطه شده اند، همان وریدهای واریسیسطحی هستند. این وریدها دردناک و ظاهرا بد شکل هستند، اما معمولابی ضرر هستند.

گاهی اوقات این وریدها متورم می شوند و حین تماس حساس هستند، مانع جریان خون می شوند که در این صورت باعث تورم ناحیه، خارش پوست و درد در ناحیه مبتلا می شوند. پاهای ما علاوه بر شبکه ورید سطحی یک شبکه وریدی داخلی یا عمیق هم دارد. در مواردی نادر، ورید داخلی پا به حالت واریسی در میآید.

این وریدهای واریسی عمقی معمولاً دیده نمی شوند، اما می توانند باعث تورم یا درد در سراسر پا بشوند. در وریدهای واریسی عمقی ممکن است لخته های خون هم تشکیل شود. مشکل واریس نسبتا شایع است و بسیاری از مردم در خانواده خود این مشکل را دارند. احتمال بروز واریس در زنان ۲ برابر مردان است.

علت واریس چیست؟

شریان ها که خون پراکسیژن را از قلب به سراسر بدن می برند دیوارهای عضلانی و ضخیم دارند که دارای بافت الاستیک است. وریدهایی که خون را از بدن به قلب برمی گردانند، دیواره عضلانی دارند و شبکه ای از دریچه ها درون آنها وجود دارد که فقط به سمت قلب باز می شوند.

وقتی خون در وریدها به حرکت در می آید دریچه ها به نوبت باز می شوند تا خون حرکت کند و به جلو برود و بعد بسته می شوند تا خون به عقب بر نگردد. در وریدهای واریسی، این دریچه ها خوب کار نمی کنند به صورتی که خون در وریدها جمع می شود و عضلات به راحتی نمی توانند خون را به سمت قلب حرکت دهند.

خون به جای این که از یک دریچه به دریچه دیگر به جریان در آید به صورت جمع شده در ورید حرکت میکند، فشار وریدی و احتمال احتقان ورید زیاد می شود و ورید متورم شده حالت پیچ در پیچ پیدا  میکند. به دلیل این که وریدهای سطحی عضلات دیواره ای قوی ندارند احتمال واریس در این وریدها بیشتر از وریدهای عمقی است،چرا که دیواره عضلانی وریدهای عمقی، قوی تر است.

هر شرایطی که باعث فشار بیش از حد روی پاها یا شکم شود می تواند منجر به واریس شود. شایع ترین فشار زمان بارداری، در افراد چاق یا افرادی که طولانی مدت می ایستند، وجود دارد. یبوست مزمن و در بعضی موارد نادر تومورها هم می توانند باعث واریس شوند.

ماندن در حالت ساکن احتمال واریس را زیاد میکند، زیرا عضلات در حالتی که فرد بی حرکت است به پمپ کردن خون کمک نمی کنند. با بالا رفتن سن، وریدها ضعیف تر می شوند و احتمال واریس بیشتر می شود. در قدیم میگفتند چهار زانو نشستن باعث واریس می شود در حالی که این باور غلط است؛ اما اگر کسی واریس داشته باشد چهار زانو نشستن آن را بدتر می کند.

علایم واریس چیست؟

رگهای خونی برجسته به رنگ آبی تیره به خصوص در پاها، درد پا، احساس سنگینی در پا و حساس شدن آنها که اغلب با تورم پاها پس از ایستادن طولانی مدت همراه است. موارد زیر را نیز به خاطر داشته باشید و در صورت بروز آنها حتماً به پزشک مراجعه کنید:

اگر تورم بیش از حد ظاهر شد یا وقتی پوست روی وریدهای واریسی پوسته پوسته شد، زخمی شد، تغییر رنگ داد یا مستعد خونریزی شد احتمال ابتلا به درماتیت (التهاب پوست) ناشی از توقف خون در رگ وجود دارد.

ممکن است در این صورت برای اجتناب از گرفتاری بیشتر و پیشگیری از مشکلات جدی در گردش خون، جراح ناچار به برداشتن وریدهای مبتلا شوید. اگر وریدهای واریسی قرمزرنگ هستند باید به پزشک مراجعه شود زیرا احتمال دارد به فلبیت (التهاب رگ) مبتلا باشید. اگر بر اثر حادثه ایوریدهای واریسی پاره یا بریده شوند برای کنترل خونریزی و پیشگیری ازعوارض باید به پزشک مراجعه شود.

درمان واریس

زالو درمانی یکی از روشهای درمان واریس است مشخصات این روش به شرح زیر است :

  • ازران قیمت است و در مقایسه با روش های درمانی  مشابه مانند لیزر درمانی هزینه پایین تری دارد
  • در مقایسه با سایر روشهای درمانی دردسر کمتری دارد
  •  آثار جانبی مثبتی مانند تقویت سیستم ایمنی بدن هم می تواند داشته باشد

بر اساس گزارش یک کلینیک طب سنتی در تهران (در دوره مشخصی از زمان)، شش نفر برای درمان واریس  مراجعه کرده و زالو درمانی شده اند   که رضایت درمانی آنها ۱۰۰٪ بوده و هر ۶ نفر پس از یک سال پیگیری نشانه ای حاکی از عود واریس گزارش نکرده اند.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *