واقعیت هایی در مورد مو


واقعیت هایی در مورد مو

واقعیت هایی بسیار مهم در مورد مو 

 

 تحقیقات بسیار گسترده ای در مورد رنگ موها و اثرات آنها صورت گرفته است. یافته های دانشمندان، نشانگر این مسئله است که هیچ خطر قابل ملاحظهای در مورد افزایش خطرات سرطان زا بودن رنگ مو وجود ندارد. با این حال اگر شما نگران این مسئله هستید می توانید از یکی از رنگ های گیاهی غیر سمی که در بیشتر سالنهای زیبایی موجود است، استفاده کنید.

۱) چطور باید موهایم را درست کنم که سرم شبیه به کلاه خود نشود؟

احتمالاً شما موهایتان را با برسی کوچکتر از سایز موهایتان سشوار میکشید. برس خود را با نوع توخالی آن عوض کرده، و در حالی که با این برس موهایتان بیشتر پف می کند، فشردگی که مورد نظر شما است نیز بوجود نخواهد آمد.

۲) کم خطرترین راه صاف کردن موهاچیست؟ اتوهای مخصوص و یا مواد شیمیایی؟

 اگر شما به طور دائم از وسایل آهنی مخصوص صاف کردن موها در مدل های مختلف استفاده می کنید، بهتر است به جای این کار مواد شیمیایی را به کار ببرید، چون ضرر آن برای مو کمتر است. متخصصین توصیه میکنند که قبل از استفاده از مواد شیمیایی، برای صاف کردن موها، ابتدا آنها را کوتاه کرده، و سپس برای مدت دو هفته از تقویت کنندهٔ قوی استفاده کنید.

۳- چرا من نمیتوانم همانطور که آرایشگرم موهایم را سشوار میکشد، موهای خود را حالت بدهم؟ 

 اگر شما نمیتوانید موهای خود را شخصاً سشوار بکشید، احتمالاً مدل موهای شما پیچیده   است و یا این مدل مناسب نوع موهای شما نیست. دوباره به آرایشگرتان مراجعه کنید، تا راه درست حالت دادن موهایتان را به شما یاد بدهد. اگر این کار هم کارساز نبود، از او بخواهید با مدلی سادهتر(لایه های کمتری داشته باشد) موهایتان را کوتاه کند.

۴) آیا راهی وجود دارد که رنگ اضافی موهایم را، وقتی که مدتی است از رنگ کردن آنها گذشته از بین ببرم؟

شما بهتر است دو بار موهای خود را با مایع ظرفشویی رقیق بشویید. همچنین محصولاتی با نام ضد رنگ در فروشگاههای لوازم زیبایی موجود است، که می تواند این مشکل موی شما را رفع کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد