والدین مبتلا به ام اس می توانند صاحب فرزند سالمی باشند…


والدین مبتلا به ام اس می توانند صاحب فرزند سالمی باشند…

والدین مبتلا به ام اس می توانند صاحب فرزند سالمی باشند...

 

اگرچه شواهد حاکی از آن است که حال مادران مبتلا به ام اس در دوران حاملگی و در زمان زایمان رضایت بخش است، بعضی از متخصصان زنان و زایمان و بیهوشی، چون به اشتباه فکر می کنند حاملگی و زایمان زنان مبتلا به ام اسی، «پرخطر» محسوب می شود، تمایلی به پذیرش بیمارانی از این دست ندارند.

بنابراین، حتماً از همان ابتدای کار در مورد حاملگی و زایمان با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید و پیشاپیش از متخصص بیهوشی وقت ملاقات بگیرید. این گفتوگوها به شما کمک کند تا اطمینان خاطر یافته و در روز موعد تاش سر حد امکان راحت و فارق از استرس باشند .

همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم، پزشکان قبلا فکر می کردند حاملگی و ام اس با هم جور درنمیآید. آنها معتقد بودند حاملگی و زایمان می تواند بیماری مادر را بدتر کند یا ممکن است او قادر به ادامه ی حاملگی نباشد یا صاحب فرزند ناسالمی بشود. درحالی که تحقیقات جدید نشان داده است، زنان مبتلا به ام اس می توانند - صاحب فرزندان کاملی، رسیده و سالم باشند، بدون هیچ گونه افزایش احتمال سقط .حفض یا ناهنجاری های جنینی

احتمال ابتلا به ام اس در کودکانی که پدر یا مادرشان مبتلا به ام اس باشند، نسبت به کودکان عادی جامعه بیشتر است، اما این احتمال تقریباً کم است - حدود سه تا پنج درصد  متأسفانه در حال حاضر آزمایشی نیست که براساس آن بشود فهمید که احتمال ابتلای کودکتان به ام اس چقدر است. شیر دهی مادر یک گزینه ی کاملاً انتخابی است .  


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد