قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / وجود خون در ادرار نشانه چیست؟
ادرار خوني
ادرار خوني

وجود خون در ادرار نشانه چیست؟

وجود خون در ادرار نشانه چیست؟

علت ادرار خونی

دلایل زیادی دارد که متداولترین آن ها، هنگام عبور سنگ از مجاری ادراری، ضربه ها، سل، بیماری های بدخیم، بیماری های خونی و مسمومیت های کلیوی است. عفونت ها و حساسیت های دارویی نیز عامل مهمی برای پیدایش خون در ادرار می باشند. آبسه های کلیه نیز بعد از سر باز کردن ممکن است خون و همچنین عفونت همراه داشته باشند. اگر زخمی در خود کلیه به عللی به وجود آمده باشد باعث پیدایش خون در ادرار می شود. علایم زیر راهنمای تقریبی محل زخم می باشند:

۱- اگر زخم و ورم در غشا کلیه باشد، درد بسیار شدید و گرم و سوزش ان ناحیه، سخت و از اردهنده است.

۲- اگر زخم در نسج کلیه باشد، درد شدید و سوزش اندک است.

۳- زخم های حالب، دردهای انتشاری به کشاله ران و بیضه ها می دهند. گاهی ممکن است تا زانو و گاهی به آلت نیز

۴- زخم های درون آلت، دردشان موضعی است.

درمان گیاهی ادرار خونی

درمان را با اشربه و اغذیه  مناسب شروع کرده تا بدین وسیله تعدیل اخلاط شود. پس از پاکسازی و تعدیل مزاج می توان داروهای مدر (ادرارآور) به کاربرد تا زخم را پاک و بهبودی بخشند.

 ریشه  کرفس ۱۵ گرم و ریشه  بادیان، اذخرمکی و تخم بادیان از هر کدام ۱۰ گرم، همه را مخلوط و نیم کوب کرده و ۶ قسمت کنید. هر قسمت را در ۲ لیوان آب خیسانده و ۵ تا ۷ دقیقه بجوشانید. این جوشانده را صبح و عصر قبل از غذا میل کنید.

اگر اندکی مزاج متمایل به گرمی می باشد، تخم خیار، تخم خربزه و تخم کتان را با عسل یا قند شیره کشی کنید و میل فرمایید. برای تسهیل عبور ادرار و رفع رسوبات آن نیز می توان از آبزن (حمام دارویی) استفاده کرد: برای آبزن، خارخاسک، گل بابونه، گل بنفشه و سبوس گندم، همه را به مقدار کافی انتخاب کرده، بجوشانید و در آب آن بنشینید. ناگفته نماند که این حمام دارویی را می توان دو روز به کار برد، منتهی هربار در موقع استفاده، باید دوباره جوشانده شود. ه تخم کرفس، بادیان و انیسون از هر کدام ۱۰ گرم و کندر ۵ گرم، همه را ساییده و با آب و عسل مخلوط کنید، روزی چهار قاشق مرباخوری از آن را بخورید. اگر دچار درد شدیدی در ناحیه ی کلیه می باشید، داروهای زیر را نرم کوبیده، خمیر کنید و بر محل درد ضماد گذارید. اگر زخم در حال بهبودی است می توان برای تسریع آن از فرمول زیر به صورت خوراکی استفاده کرد:

 بزر البنج، نعناع، مهر گیاه، خون سیاوشان و نشاسته از هر کدام ۱۰ گرم، صمغ عربی و کندر خوراکی از هر کدام ۵ گرم، همه را با هم آمیخته، نرم بکوبید و روزی ۴ قاشق مرباخوری از آن را تدریجاً مصرف کنید. دادن شیر اسب به این گونه بیماران بسیار مؤثر است و همچنین دادن گیاهان دارویی مدر با آب عسل برای تصفیه ی عفونت زخم ها کلیوی نافع میباشد.

• کاکنج ۵ گرم، بارهنگ ۱۵ گرم، گل ارمنی ۱۰ گرم، کندر خوراکی ۵ گرم، صمغ عربی ۵ گرم، خون سیاوشان ۵ گرم، مغز بادام شیرین ۱۰ گرم، مغز بادام تلخ ۵ گرم، عصاره شیرین بیان ۱۰ گرم، نشاسته ۲۰ گرم، تخم کرفس، ۱۵ گرم و کتیرا خوراکی ۵ گرم، همه را نرم کوبیده و روزی ۳ قاشق غذاخوری کفلمه کنید 

گل ارمنی ۱۰ گرم، گل مختوم ۱۰ گرم، ریشه   مرجان ۵ گرم، صمغ عربی ۵ گرم، کتیرا ۵ گرم و تخم ترشک، ۱۰ گرم، همه را نرم کوبیده و روزی ۳ قاشق غذاخوری از آن راکفلمه کنید.

ضمناً در ادرارهای خونی مزمن یا زخم های کهنه مزمن کلیه، زراوند گرد (نخود الوند) را کوبیده با شکر آمیخته و به صورت کفلمه بخورید یا صبر زرد را کوبیده با شیر تازه آمیخته و مصرف کنید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *