قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / ورزش چه رابطه ای با درد قاعدگی دارد؟
زمان شروع قاعدگی
زمان شروع قاعدگی

ورزش چه رابطه ای با درد قاعدگی دارد؟

ورزش چه رابطه ای با درد قاعدگی دارد؟

به کمک ورزش میتوان از درد قاعدگی کم کرد، آمار نشان میدهد که ۷۰٪ از دختران نوجوانی که از دردهای قاعدگی رنج میبرند. پس از ورزش منظم به نتیجه مطلوب میرسند. اگر ورزش برای ناراحتی شما مؤثر باشد، نتیجه ان را حداقل پس از ۳ تا ۴ ماه حس می کنید در این صورت ورزشی را ادامه می دهید.

چه عواملی زمان شروع قاعدگی را عقب میاندازد؟

تغذیه یکی از مهم ترین عوامل مؤثر در رشد طبیعی بدن است. دخترانی که در طول جنگ دوم جهانی در اروپا دچار سوء تغذیه مزمن شدند، دچار عقب افتادگی های جنسی محسوسی نیز شدند، مشکلات روحی، اختلالات عصبی و بیماریهای مزمن متعدد همه در به تأخیر انداختن قاعدگی مؤثر هستند.

در هر قاعدگی چه مقدار خون از بدن دفع می شود؟

بیشتر زنان در هر قاعدگی ۵۰ تا ۱۷۵ سانتی متر مکعب خون از دست میدهند، برخی دیگر ممکناست نصف فنجان چای خوری خونریزی داشته باشند. اگر مقدار خونی که در هر قاعدگی از زن جاری می شود بیش از یک فنجان باشد، بهتر است با پزشک مشورت شود. افزایش مقدار خون دلایل زیادی میتواند داشته باشد.

خوراکی هایی که از خونریزی زیاد قاعدگی جلوگیری میکنند، عبارتند از: مقل ازرق،

خون سیاوش،

گوجه فرنگی،

توت فرنگی،

شبدر،

گشنیز تازه،

تخم گشنیز،

اسفناج،

خرمای سبز و کال،

برنج،

لوبیا،

آرد سیب زمینی،

انگور زرد و رسیده،

کاچی ارزن،

لیمو،

آب جوشانده بسفایج یا کوبیده آن،

آب جوشانده ریشه انجبار یا کوبیده آن،

آب جوشانده ابهل یا کوبیده آن،

آب جوشانده برگ بلوط،

آب جوشانده گزنه،

آب جوشانده گلنار فارسی.

مصرف این خوراکی ها هنگام خونریزی شدید و طولانی مدت باید صورت گیرد.  همچنین می توانید تباشیر صدفی ۱۰ گرم، پادزهر معدنی و خون سیاوش از هر کدام ۵ گرم، همه را نرم بسایید. بعد هم وزن همه آنها شکر ساییده شده اضافه کنید، سپس صبح، ظهر و شب یک قاشق چایخوری از آن راکفلمه کنید و یا آنها را با آرد ارزن و شیره انگور بپزید و بخورید.

یک قاشق مرباخوری اسپرزه و قدری نبات را در یک استکان آب جوش ریخته بخورید و روزی سه بار، به نوبت تکرار کنید.  مدت هفت روز، صبح ها، ۲ مثقال شنبلیله را دم کنید و آب آن را ناشتا بنوشید.

تخم شوید، دهان بسته، دهان باز، مورد و مغز قرص کمر را به میزان مساوی نرم بسایید سپس با زرد تخم مرغ خام مخلوط و بر کمر ببندید.  تخم هویج، تخم شوید، تخم جعفری و تخم شنبلیله را بو داده و نرم بسایید.

هم وزن تمام آنها نبات زرد کوبیده شده را با آن مخلوط کرده و قائوت کنید و روزی سه قاشق غذاخوری بخورید. جفت، پوست انار شیرین و مازو از هرکدام یک مثقال را نرم بسایید و روی غذاهای روزانه بپاشید و بخورید.  چهار مثقال جنطایانای رومی را نرم بسایید و با هشت مثقال حنا خمیر کرده و هفت شب در گودال کف پا بگذارد.

سیب زمینی را در روغن زیتون برشته کنید و ۳ روز، روزی ۳ بار اضافه بر غذا بخورید.  مغز ارزن را بکوبید و با آرد گندم، روغن و شیره، کاچی بپزید و مدت سه روز، به جای ناهار بخورید.گلنار فارسی، گل ارمنی و صمغ عربی از هر کدام ۱ مثقال را نرم کرده و با کمی روغن زیتون خمیر کنید و ۶ عدد شیاف بسازید و هر شب یکی از آنها را از جلو به خود بگیرید.  ۳۰ گرم برگ و ساقه گزنه را در نیم لیتر آب سرد، ده دقیقه بجوشانید و بعد مدت ۱۰ دقیقه آن را دم کنید و روزانه ۳ تا ۴ فنجان از آب آن را  بنوشید

رب سیب یا رب به را هفت روز صبح، روزی ۷ تا ۱۰ مثقال بانان بخورید.  تخم گلابی جنگلی را بکوبید و شیره آن را گرفته و میل فرمایید.  گلنار فارسی، پوست انار، گل محمدی، مورد و مازو را پخته و با آب صاف کرده آن خود را بشویید

گل ارمنی، اقاقیا، مازو، خون سیاوش و شادنج را بکوبید بعد با آب جوشانده شده بارهنگ مخلوط کرده و با آب صاف کرده آن خود را بشویید.

گل ارمنی و صمغ عربی را نرم کوبیده و در شربت سیب مخلوط کرده بخورید.

آرد ارزن، آرد جو، آرد گندم، مصطکی رومی و ریشه مرجان کوبیده را به صورت حلوا بپزید و بخورید.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *