قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / ورم روده اثنی عشر را بشناسید!!
ورم روده
ورم روده

ورم روده اثنی عشر را بشناسید!!

ورم روده اثنی عشر را بشناسید!!

غذاها دایماً باید از روده ی دوازدهه (اثنی عشر)عبور کنند، مانند آبی که در جوی در حال حرکت است و اگر گل و لای با خود آورده باشد به تدریج در همان مسیر ته نشین می شود. هر قدر مسیر آب شیب بیشتری داشته باشد، گل و لای بیشتری در ته مجرا رسوب می کند. به همین ترتیب بعضی از غذاهای سنگین هنگام عبور از روده اثنی عشر جرم و لای از خود بر جای می گذارند که اگر زیاد از حد شود باعث فشار و ایجاد بیماری و حتی مرگ می شود. روزه را به همین دلیل واجب و لازم دانسته اند که بهترین درمان است. گاهی در اثر خوردن گوشت های مانده یا فاسد و یا غذاهای الوده به میکروب، انسان مبتلا به دل پیچه و درد شدید دل میگردد. در موضع روده   اثنی عشر سوزش احساس میکند و یک نوع ناراحتی توأم با درد بی  حالی و خستگی حس می شود. چون غذا میل کند این ناراحتی بیشتر خواهد شد در این موقع باید بدانید که روده ورم کرده و گشاد شده است. عوامل بی شماری برای این مشکل وجود دارد که یکی از آن ها ناراحتی روانی خواهد بود. همچنین تمام عواملی که موجب اسهال و ناراحتیهای گوارش می شوند، می توانند باعث پیدایش ورم روده یا کولیت گردند. برای درمان این بیماری می توانید ۲۵ گرم ریشه  درخت انار را نیم کوب کنید و بجوشانید و با اب صاف کرده  آن صبح و شب تنقیه کنید. چند روز عمل تنقیه را انجام دهید و برای یک روز اب انگور را ساعتی یک لیوان بخورید. روز بعد یک ساعت به یک ساعت آب لیمو شیرین بخورید و چندین روز این کار را به طریق یک روز آب انگور و یک روز آب لیمو تکرار کنید و شب ها شام یا چیز دیگری نخورید.

 بابونه  شیرازی، مغز ناخنک، گل بنفشه، گل نیلوفر، گل خطمی، ریشه ی اریسا و ریشه ی انجبار از هر کدام ۳ مثقال نیم کوب کنید و بجوشانید. سپس آب آن را صاف کرده و میل کنید.

بابونه  شیرازی، مغز ناخنک و گل بومادران را هم بپزید و مدتی در آب صاف کرده  آن بنشینید.

• تخم گشنیز بو داده و تخم خرفه از هر کدام ۱۰ مثقال نرم کرده و روزی سه بار هر مرتبه یک قاشق مرباخوری بخورید.

بلوط، سماق، سنجد بدون پوست و هسته، تخم مرو، تخم گشنیز بوداده، خرنوب، گنار بدون هسته و عود هندی همه را نرم کنید و روزی سه بار هر مرتبه یک قاشق مرباخوری بخورید.

 ریشه  اریسا، ریشه  انجبار، بسبایج، بابونه  شیرازی، سنبل الطیب، گل گاوزبان، آویشن شیرازی، ریشه  شیرین بیان، انیسون و شاه تره را به نسبت مساوی بجوشانید و آب آن را بخورید.

 رژیم آب پرتقال بگیرید و به جای غذا هم موز بخورید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *