قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / ورم روده کوچک را جدی بگیرید!!!
ورم روده کوچک
ورم روده کوچک

ورم روده کوچک را جدی بگیرید!!!

ورم روده کوچک را جدی بگیرید!!!

ورم روده  کوچک

برای رفع ورم روده  کوچک هر روز سه قاشق سوپخوری تخم کتان را در یک لیتر آب بجوشانید بعد آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید.

زنجبیل، آمله ی مقشر، پوست هلیله  زرد، پوست هلیله  کابلی و هلیله  سیاه از هر کدام ۱۰ گرم، شقاقل، بهمن سرخ، بهمن سفید، تودری سرخ و سفید از هر کدام ۲۰ گرم و مغز تخم زبان گنجشک ۴۰ گرم همه را بسیار نرم بکوبید، بعد کنجد، مغز بادام شیرین و مغز پسته  خام از هر کدام ۲۰۰ گرم نرم بکوبید و همه را با یک کیلو عسل مخلوط، و هر روز صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را میلی کنید.

 ۵۰ گرماگیر ترکی را بسیار نرم بکوبید و با مقداری عسل مخلوط و در جایی نسبتا گرم نگهدارید، پس از مدتی آن را مصرف کنید. هر صبح، ظهر و شب بعد از غذا یک قاشق شربت خوری میل شود.

علائم بیماری:

علائم کرون شامل درد شکمی،‌ اسهال و کاهش وزن بدن است. البته علائمی که کمتر شایع است، مانند کاهش اشتها، تب، عرق شبانه، درد مقعد و گاهی خونریزی از مقعد نیز دیده می‌شود. بیماری کرون ابتدا باعث زخم‌های کوچک روی سطح داخلی روده‌ها می‌شود که به مرور زمان، عمیق‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند و می‌توانند باعث خشکی، باریک شدن و حتی انسداد روده شوند. علائم بیماری کرون، بستگی به محل ایجاد آن، گستردگی و شدت التهابی دارد. در کرون با التهاب کولونی، درد شکمی و اسهال خونی از علائم شایع است، ضمن این‌که فیستول مقعدی و آبسه‌های اطراف مقعد نیز ممکن است ایجاد شود.
سیستم ایمنی به طور طبیعی تنها در برابر عوامل خارجی مضر فعال می‌شود، ولی در اشخاص مبتلا به کرون، این سیستم به طور غیرطبیعی و در غیاب هر نوع عامل خارجی فعال می‌شود
التهاب روده کوچک نیز با درد شکمی، اسهال یا انسداد روده همراه است. یک‌سوم بیماران مبتلا به کرون ممکن است بیماری‌های مربوط به ناحیه مقعدی داشته باشند که با تورم بافت اسفنکتر مقعد ایجاد زخم یا شقاق در داخل اسفنکتر مقعد، ایجاد فیستول بین مقعد (یا راست روده) و پوست اطراف مقعد یا آبسه‌های اطراف مقعد همراه است که به تب و درد در این ناحیه منجر می‌شود. سایر عوارض بیماری شامل ایجاد سوراخ در دیواره روده و در نتیجه ورود باکتری‌های داخل روده به ارگان‌های مجاور است. در صورت انسداد روده با میوه‌ها و سبزیجات در حال هضم، مایعات و گاز معده می‌توانند وارد کولون شده و منجر به دردهای شکمی شدید، تهوع و استفراغ شوند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *