قالب وردپرس درنا توس
ورم زبان
ورم زبان

ورم زبان را درمان کنید؟

ورم زبان را درمان کنید؟

ورم زبان چیست؟

ورم زبان در افراد پرخون و دمو مزاج با سرخی زبان و آبریزش از دهان و بدطعم دهان همراه است که باید به عنوان اولین اقدام حجامت یا خون گیری کنند. برای درمان آن نیز می توانید چهار عرق خنک بنوشید و با هلیله و ایارج قیقرا بدن را پاکسازی کنید.

آب کاهو تازه یا آب کاسنی یا آب تاجریزی یا آب بارهنگ یا آب سماق یا آب کلم یا آب کاکنج یا لعاب کتان یا گلاب یا آب جوشانده  عدس یا آب جوشانده  پوست انار یا آب جوشانده  شیرین بیان یا آب جو پوست کنده را روزی چند مرتبه در دهان نگهدارید و غرغره کنید.

آب جوشانده  گل بنفشه و بابونه را روزی سه مرتبه بنوشید و هر صبح و شب هر بار یک لیوان آب انار را با سنکجبین مخلوط کرده و بنوشید. غذای تان سوپ جو، آش کدو، آش انار و آش سماق باشد.

چندین مرتبه پنبه ای را در گلاب فرو برده و در دهان بگیرید. آب کاهو، آب کاسنی یا عرق کاسنی را روزی سه بار بنوشید.

کمی کافور را در روغن بنفشه مخلوط کرده و پنبه ای را به آن آغشته کنید و در دهان بگیرید.

آب جوشانده  گل بنفشه یا با آب جوشانده  بابونه و یا آب خیار را گه گاهی در دهان غرغره کنید. اگر عفونت زیاد باشد با مخلوط آب جوشانده  انجیر و تخم مرو و مقداری روغن بنفشه چندین بار در روز دهان شویه کنید. اگر ورم سخت و دشوار است روزی چند مرتبه آب جوشانده  شنبلیله یا آب انجیر یا لعاب تخم کتان یا آب کاهو تازه یا آب دمکرده ی گل محمدی یا گلاب یا آب جوشانده  پوست انار یا لعاب اسپرزه یا لعاب به دانه را در دهان غرغره کنید.

ورم زبان از صفرا

اگر ورم زبان در اثر غلبه  صفرا باشد باید رفع صفرا شود. ضمناً خوردن آلو بخارا، آلوچه  براقانی، آش تمرهندی، آبلیمو با شکرمفید میباشد

برای درمان آن آب کاهو تازه یا آب کاسنی عرق کاسنی را روزی چند مرتبه غرغره کنید و پنبه ای را در گلاب آغشته و در دهان بگیرید.

آب خیار را روزی چند مرتبه در دهان غرغره کنید. و کمی کافور را با روغن بادام شیرین یا روغن بنفشه یا روغن بابونه مخلوط کنید و پنبه ای را بر آن آغشته کرده، در دهان بگیرید.

ورم زبان از بلغم

اگر ورم زبان در اثر غلبه  بلغم ایجاد شده است هر روز گل قند میل کنید. روزی چند مرتبه نیز نعنا ساییده شده یا اب جوشانده  نعنا یا آب نعنا تازه یا عرق نعنا را با عسل مخلوط کرده و در دهان نگهدارید و غرغره کنید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *