قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / ورم ها را با گیاهان دارویی درمان کنید؟
ورم
ورم

ورم ها را با گیاهان دارویی درمان کنید؟

ورم ها را با گیاهان دارویی درمان کنید؟

ورم چیست؟

علت این بیماری زیاد و متعدد بوده و شناسایی آن لازم است زیرا برای معالجه و درمان، با شناخت علت آن می توان نتیجه مطلوب را به دست آورد. مثلاً ورمها موضعی با ورم عمومی بدن یا ورم ها داخلی و خارجی بدن با هم فرق داشته، لذا محل استقرار ورم مهم است. ضرب خوردگی ها، تصادفات، تصادمات، همه باعث ورم موضع آسیب دیده میگردند، شکستگیها استخوانی توام با ورم و خون مردگیها زیر پوستی و همراه با برآمدگی، آبسه ها، عفونت ها، پیدایش مایه در انساج همه توأم با ازدیاد حجم خواهند بود.

گستردگی و وسعت دامنه ورم ها و متفاوت بودن درمان آنها، توجه خاصی را به خود جلب می نماید! اگر ورم سطحی باشد با چشم دیده می شود و اگر عمقی باشد از روی علائم و آثار آن پی به وجودش برده می شود. ورم ها که دارای مبداء بلغمی بوده و در رسوبات و ترکیبات آنها بلغم به کار رفته است که در حقیقت جمع شدن مواد لنفی میباشد معمولاً بدون درد بوده ولی بیمار سنگینی خاصی را احساس میکند. اگر عامل بیماریزا و رسوبات حاصله در محل تورم از مواد سوداوی باشد یا صلابت و سفتی همراه است و آثار دیگر، سودا، در بیماری مشهود می باشد.

درمان ورم

 درمان این بیماری با احتیاط و در عفونت ها شدید بایستی از داروها شیمیایی استفاده شود. مثل ورم عمومی بدن به علت نارسایی حاد کلیه و یا ورم های شدید مفصلی در روماتیسم حاد و غیره. داروهای گیاهی کمکی به کم کردن ورم و گاهی در از بین بردن آنها کمک شایانی می نمایند. از جمله جوشانده حب الغار، گل بومادران، افسنطین، زیره، ریشه ایرسا، کرویا، پودینه، مرزنجوش این داروها در ورم ها بلغمی (به علت جمع شدن لنف) بسیار نافع است. ضماد زیره، ضماد بومادران، گوگرد و انیسون برای این نوع ورم ها بسیار مؤثر است. توجه، باید دانست که گل بومادران در هنگام احتراق یا موقعی که آن را پودر کرده، موضعاً به کار برند. حرارت بسیار زیادی از خود خارج میکند، زیرا ثابت شده است که دارای خاصیت اشعه مادون قرمز میباشد.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *