قالب وردپرس درنا توس
ورم پرده حلق
ورم پرده حلق

ورم پرده ی حلق

ورم پرده حلق

ورم پرده ی حلق (شراع الحنک) در اثر بیماری های میکروبی و ویروسی و همچنین از بیماریهای باکتریایی ایجاد می شود و گاهی در اثر ورم پرده ی حلق فلج می شود که این فلج در بیماری دیفتری که به موقع معالجه نشده باشد، اتفاق می افتد.

علائم ورم پرده حلق

خارج شدن مایعات از بینی در هنگام بلع است. برای درمان آن پولک های مغز فلوس، بابونه ی شیرازی و گل بنفشه از هر کدام ۲۰ گرم، همه را نیم کوبا کرده و بعد ۵۰ گرم مغز تخم کدوی خام کوبیده شده را با آنها مخلوط و بجوشانید و آب آن را چندین مرتبه در طول روز در گلو غرغره کنید.

درمان ورم پرده حلق

  •  صمغ عربی اصلی و کتیرا سفید مفتولی و قدمه شیرازی و تخم خطمی و تخم مرو از هر کدام ۱۰ گرم، تخم کتان و تخم شنبلیله از هر کدام ۲۰ گرم. همه را نرم بکوبید و روزی ۵ مرتبه هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را با کمی شکر در یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و خوب به هم بزنید بعد گرم و به مرور بنوشید.
  •  آب برگ های کاهوی تازه یا آب گشنیز تازه را بگیرید و مرتباً در گلو غرغره کنید و در دهان نیز نگهدارید و پس از خسته شدن از دهان خارج کنید.
  • انقوزه را در عسل حل کنید و روی لوزه ها بمالید (در این صورت باید بوی عفن آن را تحمل کنید).

پیشگیری از ورم پرده حلق

برای این که ورم پرده ی حلق تبدیل به سرطان نشود، مرتباً آب گشنیز تازه را   آب کاهو  بگیرید و در دهان و گلو غرغره کنید و مقداری انقوزه را در عسل حل کنید و روی لوزه ها بمالید. (انقوزه بوی عفنی دارد که باید ان را تحمل کنید )

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *