ورم پستان در مادران شیرده از علایم تا درمان


ورم پستان در مادران شیرده از علایم تا درمان

ورم پستان درمادران شیرده از علایم تا درمان 

 اگر شیر در پستان منجمد شده باشد: اغلب در نتیجه یبوست تولید میشود که تفصیل آن  ان مانند (یبوست مزاج)  می باشدبه را با عسل بپزند و بر پستان بمالند شیر بسته شده باز می شود بعضی ها روغن کرچک را با سرکه مخلوط نموده جهت مالیدن به پستان مفید میدانند آرد جو۳۰۰گرم، روغن کرچک بمقدار کافی خوب مخلوط و خمیر کرده در ورم پستان و سایر ورمها و درد مفاصل ضماد نمایند و گرم گرم به بندند.

عوامل خطر ابتلا به ورم پستان

- شیردهی در طی هفته اول پس از زایمان- ترک نوک پستان، اگرچه ممکن است بدون ترک خوردن هم ماستیت ایجاد شود.- استفاده از یک روش شیردهی به طوری که یک سینه به طور کامل تخلیه نشود.- استفاده از سینه بندهای تنگ، زیرا جریان شیر در سینه محدود می‌ شود و سبب بروز ورم سینه می ‌شود.- خستگی بیش از حد مادر، زیرا بر جریان شیر تأثیر می‌ گذارد.- زنانی که در شیردهی‌های قبلی خود سابقه ابتلا به ورم پستان را داشته‌ اند، بیشتر در معرض ابتلا به ورم پستان می باشند.- شکاف لب یا کامـ مشکلات در آغوش گرفتن و تماس با نوزادـ عدم شیردهیـ سوءتغذیه مادرـ عفونت نوک پستانـ استفاده از شیردوش دستی پستانـ ابتلا به عفونت مخمری

درمان ورم پستان 

- مادرانی که در دوران شیردهی قرار دارند، باید با علائم این بیماری آشنا باشند تا در صورت ابتلا به آن، روش‌های درمانی را تحت نظر پزشک انجام دهند.- درمان ماستیت با بهبود روش شیردهی آغاز می‌شود. در صورتی که مادر شیر دادن به نوزاد را طی ابتلا به ماستیت متوقف کند، احتمال بیشتری دارد که دچار آبسه شود. گفتگو با یک مشاور شیردهی مجرب اغلب بسیار ارزش دارد.- مادرانی که به این بیماری مبتلا هستند، باید به مقدار کافی استراحت کنند، مقدار زیادی مایعات بنوشند و از کمپرس گرم و سرد برای پستان استفاده کنند.- به آرامی باید پستان ورم کرده را ماساژ دهند.- این مادران می‌توانند با تجویز پزشک برای رفع تب، از استامینوفن و یا ایبوبروفن استفاده کنند. این دو قرص خطری برای شیردهی ندارند.- معمولا در این شرایط آنتی بیوتیک تجویز نمی ‌شود، مخصوصا اگر برای بار اول به ورم پستان مبتلا شده باشید و احساس بدتر شدن نمی‌ کنید. اما اگر شرایط فرد وخیم بود و هر ساعت احساس بدتر شدن می‌کرد، تحت نظر پزشک می‌تواند نسبت به مصرف آنتی بیوتیک اقدام کند.هنگامی که بافت پستان دچار عفونت گردد و در اثر آن درد، ورم، قرمزی و گرمی در پستان به وجود بیاید، به آن ماستیت اطلاق می‌ شود. افراد مبتلا به ماستیت ممکن است دچار تب و لرز نیز شوند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد