قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / وزن خود و کلسترول خون تان را کاهش بدهید!
كلسترول خون
كلسترول خون

وزن خود و کلسترول خون تان را کاهش بدهید!

وزن خود و کلسترول خون تان را کاهش بدهید!

وقتی اضافه وزن خود را کاهش می دهید از هیکل بدقواره خارج می گردید، کلسترول شما نیز عملاً کاهش خواهد یافت. زیرا چربیهای اشباع شده را حذف نموده اید (چربیهای کشنده را) و چربی های مدافع را جایگزین کردهاید (چربیهای غیر اشباع شده را) همین طور به این دلیل است که قندها و نشاسته ها را از رژیم غذایی خود حذف کرده و به جای آن از رژیم غذایی عمر طولانی استهٔ ده می کنید.

تجربه به من نشان داده است که میزان کلسترول شما در هفته های اول برنامهٔ کاهش وزن، به طور منظم پایین می آید که بیانگر معقول بودن و رژیم غذایی عمر طولانی مورد استفادهٔ تان است. و تا زمانی که شما به رژیم غذایی کم چربی و فقط از چربی های غیر اشباع شده ادامه می دهید، میزان کلسترول کماکان پایین خواهد ماند.

چرا باید جلو چاق شدن سریع خودتان را بگیرید

در حین مطالعه روی چاقی، متابولیسم چربیها و امراض قلب و عروق، مشخص شد که پر خوری و در نتیجه افزایش سریع وزن منجر به افزایش کلسترول در خون میگردد که آشکارا برای برنامه تطویل عمر ما خطرناک می باشد. این مطالب برای شما که حالا به دلیل پرخوری دارای اضافه وزن هستید، چه مفهومی دارد؟ هم اکنون صدمه وارد شده است، امّا همان طوری که از مطالب این کتاب فهمیده اید، قابل برگشت می باشد. یعنی کلسترول موجود در جریان خون و چسبیده به جداره داخلی رگ هایتان را میتوان برطرف نمود یا تغییر داد و عروق شما را مجددا نرم و انعطاف پذیر نمود.

باز هم یک درسی مهم وجود دارد که همان اخطار این مرحله از آزمایشی است. یعنی چون شما در حال حاضر اضافه وزن دارید و در حال کاهش آن می باشید، نباید نفس بر شما غلبه کند و به عادت پرخوری سابق خود برگردید. اگر این کار را بکنید، میزان کلسترول خون شما حتی بیش از اقدام به کاهش وزن خواهد بود. برای لحظه ای به این موضوع خطرناک بیاندیشید. از زمانی که شروع به رعایت رژیم عمر طولانی نمودید و تصمیم گرفتید که واقعاً مایل به ادامه حیات توأم با توان تا حد ممکن هشتید، باید به خاطر این دلایل آشکار به رژیم غذایی منتخب خود ادامه بدهید.

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *