وسایل کمک حرکتی بیماران مبتلا به ام اس 


وسایل کمک حرکتی بیماران مبتلا به ام اس 

وسایل کمک حرکتی بیماران مبتلا به ام اس 

 

کراچ ساعدی

کراچ ساعدی (نام دیگر آن کراچ لوف اشتراند (LofStrand Crutches) یا کراچ کانادایی   (Canadian Crutches) در مواردی که احتیاج به پشتیبانی بیشتری نسبت به عصا   باشد، ابزار مفیدی است. فرق آنها با کراچ (چوب زیر بغل) معمولی این است که - : دارای یک حلقهای بوده که دور انتهای پایینی بازو قرار میگیرد و یک دسته هم دارد که عمود بر خود کراچ به بدنه چسبیده و کمک میکند وزنتان را بهتر تحمل کنید. کراچ های ساعدی به اندازه ی کراچهای معمولی یا عصا، نیاز به قدرت بازویی ندارد، بنابراین در ذخیره کردن انرژی به شما کمک می کند.

واکر (Walker)

 واکر که در جلو شما حرکت می کند (به جای اینکه در کنارتان حرکت کند)، نسبت به عصایا کراچ استحکام بیشتری به فرد میدهد و استفاده از آن مستلزم صرف انرژی کمتری نسبت به آن دو است. اما کسی از آن خوشش نمی آید، زیرا اولین تصویری که همیشه در ذهن تداعی می شود، تصویر یک فرد مسن است که با یک واکر آلومینیومی به کندی و با سر و صدای زیاد پای خود را روی زمین میکشد. متفاوتی وجود دارد، از انواعی که رنگشان روشن است، تا انواعی که دارای چهار چرخ و ترمز دستی بوده، دارای یک صندلی که در موارد خستگی بتوان روی آن نشست و دارای یک سبد که بتوان چیزی داخل آن قرار داد.

روروک های موتوری

باورتان بشود یا نشود، روروکهای موتوری، اساساً برای کسانی طراحی شده که بتوانند راه بروند! عاشقان این وسیله، خیلی ساده به دنبال راهی می گردند تا برای مسافتهای طولانی انرژی خود را ذخیره کنند - مواردی همچون مسافرتهای سیاحتی، بازدید از باغ وحشی ها و موزهها، قدم زدن های طولانی در حومه ی شهر و ترددهای خسته کننده و ملال آور به فروشگاهها و خواروبارفروشی ها.

در حقیقت، خیلی از فروشگاههای زنجیرهای و فروشگاههای خیلی بزرگ، روروکهایی را در اختیار مشتری هایی که برای اولین بار به آن محل می آیند، قرار میدهند. مشتری ها، بعد از رسیدن به محل مورد نظرشان روروک را کناری پارک می کنند و به راه میافتند (چه با عصا و چه بدون عصا). به عبارت دیگر، این وسیله حکم همان ارابهای مخصوص بازی گلف را دارد که در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. (در بعضی کشورها، در بازی گلف، از این ارابههای موتوری برای جابهجایی در زمین استفاده می شود


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد