قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / وضع رشد کودک به طور طبیعی
رشد طبیعی کودک
رشد طبیعی کودک

وضع رشد کودک به طور طبیعی

وضع رشدکودک به طور طبیعی

دندان بچه: بچه از ۶ ماهگی تا ۱۲ ماهگی دندانهای زیر را در می آورد.

اول – دندان ثنایای تحتانیکه دو دندان جلو پائین دوم – دو دندان ثنایای فوقانی که دو دندان جلو بالائی سوم – دو دندان انیاب کنار فوقانی که دو دندان نیش کلبی

چهارم  دور دندان انیاب تحتانی کناری که دو دندان نیش پائین

از یک سالگی تا هیجده ماهگی دو دندان آسیای اولیه در بالا و بعد در پائین و بالاخره از هیجده ماهگی تا دو سالگی دو دندان آسیای فوقانی و سپس تحتانی. اگر تا ده ماهگی دندان در نیاورد حتماً باید به پزشک دندان مراجعه کنید.

هوش و رفتار بچه : یک ماه و نیم اولین خنده اختیاری و در ماه سوم بچه اشیاء را تشخیص می دهد و سعی میکند اشیاء را بگیرد و با چشم خود آنها .را تعقیب کند

  1. سه ماهه تا ششماهه بچه کنجکاو است. سرش را تکان میدهد. باطراف نگاه می کند. از دارا بودن دستهایش مطلع می شود. و سعی میکند تا اشیاء رابگیرد. و همچنین کوشش مینماید بکمک دستهایش بنشیند. هفت تا هشت ماهه بتدریج می نشیند. بلند میخندد. و در حرکات خود ماهرتر می شود. ده تا دوازده ماهه سرپا می ایستد. اغلب صحبتها را میفهمد و چند کلمهای حرف میزند. اشخاصیکه در اطرافش هستند می شناسد. و به اسباب بازیهای خود علاقه نشان میدهد ۱۲ تا ۱۴ ماهگی تنها راه میرود. ۱۸ ماهه تا دو ساله حرف زدن را یاد میگیرد. علاقه دارد همه چیز را بشناسد و ببیند به هرچیز دست میزند. در این سن است که مادر باید کاملاً متوجه و مواظب بچه باشد. خاطر داشته باشید اگر تا دو سالگی بچه حرف نزد بایستی به پزشک مراجعه نمایند. اگر اطفال تخم کبوتر را با قدری عسل بخورند زود بسخن آیند.
  2. لکنت زبان: عاقرقرحا جهت لکنت زبان مفید است در طبیعتگرم و خشک، و طعم آن تند و تیز و مقوی ست جهه بزرگسالان مفید است. ” اگر ترکی ” مقوی معده و هاضمه میباشد جویدن قدری از آن جهت لکنت زبان مفید است و باعث زیبای  رخسار هم می شود.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *