قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / وظائف بانوان / قسمت اول
وظایف یک زن در زندگی
وظایف یک زن در زندگی

وظائف بانوان / قسمت اول

وظائف بانوان  

شوهرداری

شوهرداری یعنی مواظبت و نگهداریشوهر. شوهرداری کار سهل و آسانی نیست که از هر زن بی لیاقت و نادانی ساخته باشد، بلکه کاردانی وذوق و سلیقه و زیرکی مخصوص لازم دارد، زنیکه بخواهد شوهرداری کند باید دل او را بدست آورد، اسباب رضایت خاطرش را فراهم سازد. مواظب اخلاق و رفتارش باشد، به کارهای نیک تشویقش کند، از کارهای بد نگهداری اش کند، مواظب بهداشت و حفظ الصحه و تغذیه او باشد. سعی کند او را به صورت یک شوهر آبرومند و محبوب و مهربان در آورد تا برای خانواده اش بهترین سرپرست و برای فرزندانش بهترین پدر و مربی باشد.

خداوند حکیم قدرت فوق العاده ای به زن عطا فرموده است. سعادت و خوشبختی خانواده در دست اوست، بدبختی خانواده نیز در دست اوست. زن می تواند خانه را به صورت بهشت برین در آورد، و می تواند به صورت جهنم سوزانی تبدیلش سازد، می تواند شوهرش را به اوج ترقی برساند و می تواند به خاک سیاهش بنشاند. زن اگر به فن شوهرداری آشنا باشد و وظائفی را که خدا برای اش  مقرر فرموده انجام دهد می تواند از یک مرد عادی بلکه از یک مرد بی عرضه و بی لیاقت یک شوهر لائق و آبرومند بسازد.( یکی از دانشمندان می نویسد: زن قدرت عجیبی دارد، مثل قضا وقدر است، هر چه بخواهد همانست

اسمایلز می گوید: اگر زن با تقوی و خوش خلق و کدبانویی در خانه محقر و فقیری باشد آن خانه را محل آسایش و فضیلت
و خوشبختی می سازد.

ناپلئون می گوید: اگر می خواهید اندازه تمدن و پیشرفت ملتی رابدانید به زنان آن ملت بنگرید.

بالزاک می گوید: خانه بی زن عفیف، قبرستان است. شوهرداری به قدری در نظر اسلام اهمیت داشته که آن را در ردیف جهاد در راه خدا قرار داده، حضرت علی (ع) می فرماید: جهاد زن به این است که خوب شوهرداری کند.

با توجه به اینکه جهاد در راه خدا برای ترقی و عظمت اسلام و دفاع از کشورهای اسلامی و اجرای عدالت اجتماعی بزرگ ترین عبادت است ارزش شوهرداری معلوم می شود.

رسول خدا (ص) فرمود: هر زنیکه بمیرد در حالی که شوهرش راضی باشد داخل بهشت می شود.

رسول خدا (ص) فرمود: زن نمی تواند حق خدا را ادا کند مگر اینکه حق شوهرش را ادا کند

محبت

همه مردم تشنه دوستی و محبتند. دوست دارند محبوب دیگران باشند. دل انسان به محبت زنده است. کسی که بداند محبوب
کسی نیست خودش را بیکس و تنها میشمارد. همیشه پژمرده و افسرده است. خانم محترم، شوهر شما نیز از این احساس غریزی خالی نیست. او هم تشنه عشق و محبت است. قبلا از محبت های بی شائبه پدر و مادر برخوردار بود اما از آن هنگام که پیمان زناشویی بستید خودش را در اختیار تو قرار داد.

انتظار دارد محبت های آن ها را جبران کنی و از صمیم قلب دوستش بداری. رشته دوستی را از همه بریده و به تو پیوند کرده انتظار دارد تو تنها، به اندازه همه دوستش بداری. شب و روز برای آسایش و رفاه تو زحمت می کشد وحاصل دسترنج خویش را در طبق اخلاص نهاده تقدیم تو می کند. شریک زندگی و مونس دائمی و غمخوار واقعی تو است. حتی از پدر و مادرت بیشتر به سعادت و خوشی تو عنایت دارد. قدرش را بدان و از صمیم قلب دوستش بدار. اگر او را دوست بداری او هم به تو علاقه مند خواهد شد. زیرا محبت یک پیوند دو طرفی است و دل به دل راه دارد. مهربانی و اظهار محبت واقعا اعجاز می کند. یک پسر بیست ساله شهرستانی که برای درس خواندن به تهران آمده بود عاشق صاحب خانه که بیوه ۳۹ ساله ای بود شد.
( زیرا این زن با مهربانی های خود جای مادر را در قلب او گرفته بود و خلاء دوری از مادر را پر کرده بود.

اگر محبت دو طرفه شد بنیان زناشویی استوار می شود و خطر جدایی برطرف می گردد.

مغرور مشو که شوهرم با یک نگاه دوستم داشت و عشق او همیشه پایدار خواهد ماند، زیرا عشقی که با یک نگاه بیاید دوامی نخواهد داشت.

اگر می خواهی عشق او پایدار بماند با رشته محبت های دائمی آن را نگهداری کن. اگر شوهرت را دوست بداری همیشه
دلش شاداب و خرم است. درکسب و کار دلگرم و به زندگی علاقه مند است. و در همه کارها موفقیت خواهد داشت. اگر
بداند محبوب واقعی همسرش می باشد حاضر است برای تامین سعادت و رفاه خانواده اش تا سر حد فداکاری کوشش کند،
مردی که کسری محبت نداشته باشد کمتر اتفاق می افتد به امراض روحی وضعف اعصاب مبتلا گردد.

خانم گرامی اگرشوهرت بداند دوستش نداری از تو دلسرد می شود، به زندگی و کسب و کار بی علاقه می گردد، به پریشانی وبیماری های روانی گرفتار می شود، از خانه و زندگی فرار می کند، و در میدان زندگی سرگردان می گردد. ممکن است از ناچاری به مراکز فساد پناه ببرد. پیش خود فکر می کند چرازحمت بکشم و حاصل دسترنجم را به افرادی تقدیم کنم که دوستم ندارند. بهتر است دنبال عیاشی و خوشگذرانی بروم وبری خودم دوست های واقعی پیدا کنم.

وظائف بانوان / قسمت دوم

 

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *