قالب وردپرس درنا توس
خانه / وقتی که قندخون افت میکند…..
قندخون
قندخون

وقتی که قندخون افت میکند…..

وقتی که قندخون افت میکند…..

کمی قند خون قند

قند به صورت عام به کربوهیدرات های ساده،  شامل: مونوساکاریدها، مانند: فروکٹوز) کلوکز گالاکتوز و دی ساکاریدهایی، مانند: مالتوز و ساکارزاطلاق می شود. این قندها را مانند آجرهایی با شکل های مختلف درون یک دیوار می توان در نظر گرفت. اگر فروکتوز، آجر مونوساکاریدی اصلی این دیوار باشد، شاخصی گلیسمیک پایین تری برای ان در نظر گرفته می شود، زیرا این قند ساده در روده به کندی جذب خواهد شد و در کبد نیز تبدیل به گلوکز می شود. این مسئله در مورد غذاهایی اتفاق می افتد که به غذاهای دیر جذب  مشهورندو افزایش یا کاهش.تدریجی  خون را سبب می شوند.

اگر گلوکزآجر مونوساکاریدی اصلی این دیوار باشد، شاخص گلیسمیک آن بالاتر خواهد بود. وقتی این دیوار آجری در حین گوارش شکسته می شود، گلوکز از طریق دیوارہ ی رودہ مستقیماً جذب جریان خون خواهد شد که منجر به افزایش ناگهانی قند خون می شود. استاندارد قند خون که در مقدار گلوکز مساوی یا بیشتر از ۱۲۶ میلی گرم در هر دسی لیتر خون، نشان دهنده ی بیماری دیابت می باشد، بین ۱۱۱ تا ۱۲۵ میلی گرم در هر دسی لیتر محدوده ی آسیب رسانی است. و کمتر از ۱۱۰ میلی گرم در هر دسی، نرمال می باشد. اگر به طور مرتب قند خون کاهش یابد انسان به بیماری هیپوگلیسمی مبتلا خواهد شد. هیپوگلیسمی نام علمی بیماری کمی قند خون یا ال، بی۔ اس “است، ھیپو کلمه ای یونانی است به معنی زیر و گلیسمی به معنای قند یا گلوکز موجود در خون می باشد.

بیماری کمی قند خون بیماری است که میزان گلوکز (قند) خون پایین تر از حدی میرود که بدن برای فعالیت شایسته به آن نیاز دارد. مغز نیازمند تأمین انرژی ثابتی از سوخت گلوکز می باشد تا به نحو مناسب و درست عمل کند. اگر قرار باشد مغز فردی انرژی مناسب و ثابتی از گلوکز به دست نیاورد چگونه می توان انتظار داشت که اطلاعات را به درستی و راحتی دریافت و تجزیه و تحلیل کند و فرمانده ی خوب و مطمئنی باشد، حافظه ی ضعیف، و تمرکز کم، تندخویی، دشمنی، کمی اعتماد به نفس و غیره می تواند به کمی قند خون ربط و نسبت داشته باشد، خستگی، سردرد، خواب آلودگی، کمبود تمرکز، تندخویی، اختلالات بینایی، اختلالات خواب، سرگیجه، نگرانی، فراموشی، افسردگی، غش و ضعف،

کابوس، سوء هاضمه، درد کاسه چشم، عدم کشش جنسی، ناتوانی جنسی، بی تصمیمی، طپش قلب، لرز، آشفتگی ذهنی، تعرقبوی بد بیش از حد دهان، رفتار ضداجتماعی، بی تفاوتی به هنجارهای اجتماعی، رفتار غیراجتماعی، تنفس بریده بریده، چاقی، بی قراری، کمردرد و درد عضلانی، عطسه، لکه های پوستی، ترس، میل به گریستن، افکار و حالات منفی، احساس دیوانگی، وسوسه یا تمایل به خودکشی یا دیگر کشی، تلوتلو خوردن، میل شدید به شیرینی، نگرانی بیش از حد، تغییر حالات رفتاری (کوچه روشن کن و خانه تاریک کن)، خستگی هنگام برخاستن از بستر هنگام صبح، درد دست و پا هنگام برخاستن از بستر، بهبود علایم بعد از ساعت ۷ بعدازظهر، آه و خمیازه کشیدن، تنبلی در مسایل بهداشتی و شخصی، مشکلات کاری، تشنج بدون هیچ دلیل مشخصی، ناراحتی قبل از عادات ماهانه، لرزش دست ها، استعداد برای حوادث ناگوار، عدم تفهیم و تفاهم در امور جاری زندگی، طلاق یا جدایی؛ اگر این نشانه ها و علایم را بیشتر اوقات دارید و یا بسیاری از این عوارض گاه وبیگاه به شما دست می دهد و یا لااقل حدود ۵ نشانه از نشانه های فوق الذکر رادارید، ممکن است به بیماری کمی قند خون یا هیپوگلیسمی مبتلا شده باشید که باید معاینه ای پزشکی کامل انجام دهید.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *