قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / ویتامین های مفید برای درمان خنازیر
برای درمان خنازیر از چه ویتامین هایی استفاده کنیم
برای درمان خنازیر از چه ویتامین هایی استفاده کنیم

ویتامین های مفید برای درمان خنازیر

ویتامین های مفید برای درمان خنازیر

برای درمان خنازیر از چه ویتامین هایی استفاده کنیم 

download-42

۱. در گذشته جهت درمان خنازیر پارچه ای را به سرب آغشته و روی غدد می بستند و یا این که یک ورق نازک از سرب را روی آن می گذاشتند

 ۲. برای تحلیل ورم های خنازیر عدس را در سرکه پخته به صورت ضماد بگذارند.

۳. برای رفع ورم خنازیر آرد گندم را با پیاز مخلوط کرده به صورت ضماد بگذارند.

4.آش آلو، آش تمرهندی، آش آبغوره، غذاهای رقیق و لطیف، آب خیسانده ی عناب، آب هویج (صبح ناشتا)، شاه توت، عدس، کاهو، آب جوشانده ی ریشه ی کاسنی، آب جوشانده ی برگ کرفس، آب جوشانده ی به عنوان درمان گل پنیرک، گل خطمی، سفید، گل بنفشه، قرقابت، تخم کاسنی، تخم خرفه، عناب قطعه قطعه شده، خاکشیر، شکر سرخ، شاه تره، خارخاسک، تاجریزی و پولک های داخل فلوس از هر کدام ۱۰ مثقال را مخلوط و به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را شب در آب جوش بخیسانید و صبح در همان آب بجوشانید. آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید. تفاله ی آن را مجدد بخیسانید و شب در همان آب بجوشانید، مقداری از آن را بنوشید. مقداری از آن را هم با کمی آب رقیق کرده و تنقیه کنید.

5.ریشه ی نی و ریشه ی شاهتوت سیاه را بسوزانید.بعد نرم بساییدواز خارج روی آن بمالید۔
نی های ضخیم (چوب لویی) که با آن حصیر می بافند را بسوزانید، بعد نرم بکوبید، سپس در عرق تمشک خمیر کنید و از خارج روی آن ببندید.

6.گل محمدی را نرم بسایید و با روغن زیتون خمیر کنید و از خارج روی آن ضماد کنید.

7.پشگل بز را نرم بکوبید و بر خنازیر ضماد کنید و روی آن را ببندید و روزی سه بار عوض کنید. ضمناً هر مرتبه که روی آن را باز می کنید به آن دود عنبر . به سفیدآب قلع را نرم بسایید و هر ۸ساعت یک بار از خارج روی آن ضماد کنید.

8.شاه تره ی تازه را بکوبید و آب آن را گرفته و بنوشید و تفاله های آن را از خارج روی موضع ضماد گذارید، روزی سه مرتبه این کار را تکرار کنید.

9.یک ورقه ی نازک سرب را به اندازه ی خنازیر ببرید و روی آن پهن کنید و آن را ببندید.

10.اسفرزه را با شیر مادری که طفل او دختر است،خمیر و از خارج روی آن ضماد کنید.

11.گل خطمی را بکوبید، بعد با آب گرم خمیر و روی آن ضماد کنید.

12.دهان باز، دهان بسته و فلفل سیاه را به نسبت مساوی، نرم بسایید و بعد با گلاب خمیر کنید و از خارج روی آن ضماد گذارید.

13.رگ قیفال را بزنید تا مقدار یک درم خون از آن خارج شود. این عمل باعث می شود که خنازیر بهبود یابد، انداختن زالو اطراف خنازیر هم مفید می باشد.

14.اول بدن را از سودا و بلغم پاکسازی کنید، مقدار مصرف غذای روزانه راکم کرده و از خشم، غضب و صحبت با صدای بلند خودداری شود.

15.انجره، خردل، کف دریا، مقل ازرقی، زرآوند و اوشق را به نسبت مساوی نرم بکوبید، بعد در روغن زیتون کهنه حل کرده، سپس تربد ساییده شده و مومسفید بر آن افزوده و کمی گرم کنید تا موم در آنها حل و مخلوط شود. روزی سه مرتبه روی دمل گذارید.

16.اگر ضماد منفجرکننده لازم باشد، باید تخم کتان، تخم شنبلیله، تخم مرو و ریشه ی اریسا را نرم بکوبید و با آرد جو و آرد گندم و قدری فضله ی کبوتر مخلوط کنید و بپزید و روزی سه مرتبه روی آن ضماد گذارید.

17.در طب جدید خنازیر را با محلول ریوانال می شویند و برای ضد عفونی کردن آن از محلول پرمنگنات استفاده می کنند. برای از بین بردن عفونت، آمپول پنی سیلین تزریق میکنند و برای جلوگیری از ضعف، مصرف ویتامین A را توصیه می کنند.

مطلب پیشنهادی

پوسیدگی دندان

بررسی سرعت و میزان عود پوسیدگی دندان کامپوزیت شده 

بررسی سرعت و میزان عود پوسیدگی دندان کامپوزیت شده    یکی از عیوب کلیه مواد ترمیمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *