ویتامین D و تاثیر آن در روند و ابتلا به ام اس


ویتامین D  و تاثیر آن در روند و ابتلا به ام اس

ویتامین D و تاثیر آن در روند و ابتلا به ام اس

 

ویتامین ها و مکملهای دیگر: مبتلایان به ام اس باید در مورد مکملهای و حاشیه، دربردارندهی مجموعهای از مثبت و منفی ܣܚܝ̈ܝܿܥ. به عنوان مثال، به این یافتهها دقت کنید: (ا هویتامین های آنتی اکسیدان (E ،C،A) دارای خواص بالقوه ی مفیدی هستند (با کاهش اثرات مضز رادیکال های آزاد که باعث تخریب میلین با او آکسون ها می شود) و در عین حال باعث ایجاد خطرات بالقوهای هم , می شوند (با تحریک سیستم ایمنی ای که خودش بیش فعال است.)

به نظر نمیآید ویتامین C برای پیشگیری یا درمان عفونتهای مجاری ادراری مؤثر باشد.

ویتامین B۶ اثرات چندگانهای دارد: مقدار خیلی کم آن در عملکرد طبیعی سیستم عصبی دخالت می کند، درحالی که مقادیر خیلی زیاد آن به سیستم عصبی آسیب وارد می کند و در حقیقت می تواند علایم . .شبه ام اس به وجود بیاورد تعداد کمی از مبتلایان به ام اس ممکن است دچار فقر ویتامین B۱۲ باشند و بایستی با مکمل های ویتامین B۱۲ درمان شوند.

* افرادی که ویتامین D بیشتری دریافت کنند، ممکن است کمتردر خطر ابتلا به ام اس  باشند، اما ویتامین Dسیر بیماری را در کسانی که مبتلا به ام اس  میباشند، تغییر نمی دهد. مصرف بیش از حد ویتامین   D مبته اند به کبد آسیب وارد کند. . با هویتامین D با افزایش جذب کلسیم توسط بدن، کمک میکند استخوانهای سالمی داشته باشیم، ویتامین D و کلسیم برای جلوگیری از بروز پوکی استخوان، لازم و ضروری هستند.

کلسیم EAP (کلسیم ۲- آمینواتیل فسفات، که به آن کلسیم اوروتات هم میگویند)، ترکیبی است که توسط دکتر هانس نیپر در دهه ی در ۱۹۶۰ ابداع شد. این ترکیب خیلی گران است و ایمنی و مؤثر بودن از آن درام اس  تابه حال در یک آزمون کنترل شده ی بالینی مورد بررسی با قرار نگرفته است.

دی هیدرسلنیوم

روی و ملاتونین ممکن است باعث تحریک سیستم ایمنی شوند و با این بنابراین باید در دوزهای کم استفاده شده یا اصلا استفاده نشوند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد