ویژگی های لباس خانم های باردار


ویژگی های لباس خانم های باردار

ویژگی های لباس خانم های باردار 

لباس زن حامله باید گشاد باشد بطوریکه بشکم فشار نیاید. اگر زن عادت به کرست دارد باید کرست مخصوص برای او تهیه کرد که فشار زیاد بشکم وارد نیاورد. در زنان چند زا کرست های مخصوصی که شکم را بالا نگاه می دارد مفید است.

شکم‌بند

زنانى که ماهیچه‌هاى زیر شکم آنها خیلى زیاد قدرت ندارد و داراى شکم افتاده هستند، اجازهٔ استفاده از یک وسیلهٔ کمکى خارجى را دارند و به آنان یک شکم‌بند قابل تغییر فرم توصیه مى‌کنیم که شکم را از پائین به طرف بالا بکشد؛ البته به هیچ‌وجه نباید فشار دهد و تنگ‌تر کند. نوع‌هاى خوب این کرست‌ها متأسفانه ارزان نیستند انواع ارزان آن نیز ضرب‌المثلِ ”پولِ کم، چیزِ بد“ را ثابت مى‌کند. از طرفى اگر خانم، خیاط ماهرى نیز باشد مى‌تواند این وسیلهٔ کمکى را شخصاً مطابق فیگور خود بدوزد.

لباس‌هاى آبستنى

لباس‌هاى معمول را اگر قبلاً زیاد تنگ نبوده‌اند و درزهاى کمر آنها جا دارد، مى‌توان قدرى گشاد کرد و مورد استفاده قرار داد ولى مجبوریم براى آخرین ماه‌هاى آبستنى لباس تهیه نمائیم. لباس آبستنى را باید به راحتى بتوان گشادتر نمود تا با توجه به تغییر فیگور، تا آخر آبستنى برازنده و مدرن جلو کند و پراکتیک و راحت باشد. بنابراین بهتر است از پارچهٔ مرغوب تهیه گردد که با مختصر توجهى همیشه نو و مرتب به‌نظر آید. پارچه نباید زیاد کلفت باشد چون بعضى خانم‌ها زود گرم مى‌شوند. رنگ‌هاى زننده و خیره کننده و مدل‌هاى پیچیده براى این نوع لباس‌ها مناسب نیست. پارچه‌هاى راه‌راه و چهار خانه شکم را بر آمده‌تر جلوه مى‌دهند. دلیلى ندارد که خانم حامله لباس‌هاى خود را در رنگ‌هاى تیره و خفه بپوشد، بلکه او حق دارد مانند همیشه از پارچه و رنگى که مایل باشد و با صورت و مو و رنگ چشمانش هم آهنگ باشد یا به‌عبارت ساده به او ”بیاید“ استفاده کند. خانم‌هاى رنگ پریده و پژمرده باید از انتخاب پارچه‌هائى که به رنگ‌هاى زرد، سبز، بژ و خاکسترى است اجتناب کنند چون این رنگ‌ها صورت را بى‌رنگ‌تر جلوه مى‌دهد، ضمناً در اینجا یادآور مى‌شویم که لباس‌هاى تیره رنگ، پوشنده را لاغرتر مى‌نمایاند. خانم حامله مى‌تواند پابه‌پاى مد پیش برود ولى شایسته است که از مدهاى عجیب و غریب اجتناب کند.

کفش

شکم در نیمهٔ دوم باردارى بزرگ و به طرف جلو متمایل مى‌گردد، و سنگینى آن در تمام وضع و حالت بدن، ایجاد تغییر مى‌کند، براى اینکه زن حامله به طرف جلو نیفتد طبعاً سر و شانه‌هاى خود را بیشتر به سمت عقب متمایل مى‌کند. در این حالت کفش‌هاى باریک و پاشنه بلند این حالت را نامقبول‌تر جلوه مى‌دهند. بنابراین پوشیدن این نوع کفش در این موقعیت نامناسب است بلکه باید کفش راحت و گشاد با پاشنه‌اى بلندى ۲ الى ۴ سانتى‌متر پوشید. کفش‌هاى بنددار بر نوع دگمه‌دار و سگک دارد ترجیح دارند.

براى منزل کفش راحت و پاشنه‌دار توصیه مى‌کنیم، از دم‌پائى‌هاى نرم باید اجتناب نمود. اگر به پاها توجه نکنید و به آنها استراحت ندهید، در اثر فشارى که مخصوصاً در ماه‌هاى آخر حاملگى بر آنها وارد مى‌شوند کلفت و زشت مى‌شوند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد