پا درد در کودکان را چگونه درمان کنیم؟


پا درد در کودکان را چگونه درمان کنیم؟

پا درد در کودکان را چگونه درمان کنیم؟

پا درد

خیلی از کودکان در طی دوران رشد، از درد شدید در پاهای خود رنج می برند. اغلب این دردها در هر دو پا بروز میکنند و نمایان می شوند. شب ها این دردها شدت می یابند. با وجود این هیچ دلیلی پرای نگرانی وجود ندارد. دردهای دوران رشد اغلب بدون خطر هستند و درمان یا تراپی خاصی ندارند. با راهنمایی های توصیه شده شما می توانید این دردها را به سرعت کاهش دهید.اگر کودک شما زمانی طولانی از یک درد ماندگار احساس ناراحتی می کند و یا زمانی که درد اغلب تنها در یک پا ظاهر می شود، باید به پزشک مراجعه کنید. در هنگام درد پا، پاها را از قسمت پایین به سمت بالا با دو دست فشار دهید. این امر باعث تسکین درد می شود.پارچه های آغشته به آبی و لیمو بر روی پا باعث تحریک  گردش خون و تسکین درد می شود.

درمان پا درد 

گرفتگی عضلانی در ساق پا یا پا باشد. استفاده بیش‌ازحد از عضلات (کشیدگی عضلات) باشد. علت درد مشخص و بی‌ضرر باشد (به‌عنوان‌مثال، کفش‌های جدید تنگ، شوت زدن به توپ و غیره)

علت پا درد

علل اصلی: اسپاسم های عضلانی (گرفتگی)، کشیدگی عضلات (استفاده بیش‌ازحد) بیشترین علت وجود درد پا در کودکان می‌باشد. گرفتگی عضلانی: اغلب دردهای مختصر (1 تا 15 دقیقه) به دلیل اسپاسم های عضلانی (گرفتگی) می‌باشد. عضلات پا یا ساق پا در طول ورزش بیشتر دچار این نوع درد می‌شوند. ممکن است گرفتگی عضلات پا کودک شما را از خواب بیدار کند. گرفتگی عضلانی که در طول کار سخت یا ورزش رخ می‌دهد را "کرامپ حرارتی" می‌نامند. اغلب در اثر مصرف مایعات زیاد و نمک آرام می‌شوند. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد