قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / پرخونی قاعدگی و خونریزی های رحمی
پرخونی قاعدگی و خونریزی های رحمی
پرخونی قاعدگی و خونریزی های رحمی

پرخونی قاعدگی و خونریزی های رحمی

پرخونی قاعدگی و خونریزی های رحمی

زیادی خونریزی در عادت ماهانه ممکن است از غلبه خون باشد که علامت آن سرخی چشم و نوعی حالت برافروختگی در چهره میباشد. فشار شکمی هنگام پریود افزایش مییابد. بند آوردن خون در این حالت که از غلبه خون است بدون در نظر گرفتن علت آن اشتباه پزشکی محسوب میشود که طب ایرانی به آن توجه دقیق داشته است، چون در این حالت بدن در حال دفع خون اضافی و کثیف بوسیله رحم است و نباید بدون رفع علت، خونریزی را قطع کنید مگر آنکه ضعف بر بیمار غلبه کرده باشد.
درمان
به خونگیری مبادرت کنید و از طریق حجامت یا زالو یا فصد کردن، زیادی و آلودگی خون را برطرف کنید. از آنجا که این روزها خانمها به زیبایی بیشتر اهمیت میدهند بهتر است خونگیری به روش زالو را انتخاب کنند چرا که جای نیش زالو روی پوست باقی نمیماند. یا از رگهای دست خون بگیرید.
اگر زالو استفاده میکنید روی هر دست تعداد ۱۰ عدد زالو بیاندازید. حتی المقدور بگذارید خونریزی بخودی خود تمام شود، اگر خواستید خونریزی را بند بیاورید مقداری پودر باقلا روی جای نیشها بپاشید و محکم ببندید.
سپس مقداری آویشن و گل ختمی و تخم گشنیز را پس از پودر کردن با آب جوش خمیر کنید و روی جای نیشها ببندید و تا ۲۴ ساعت باز نکنید و تا آن موقع از شستن دستها خودداری کنید.
سینه ها را محکم ببندید و اطراف و زیر سینه ها را هنگام پریود در روز ۳ بار بادکش کنید. اگر میان باسن را نیز بادکش بگذارند ممکن است خونریزی قطع شود.
اگر حجامت میکنید حجامت عام و حجامت روی دو کتف مناسب است و در این روش نیز سینه ها را محکم ببندید.
اگر رگ زدن (فصد) را انتخاب میکنید، بهتر است رگ باسلیق که در زیر بازو در قسمت داخلی قرار دارد را بزنید و مقداری خون از آن بگیرید، بیمار در این حالت باید خوابیده باشد.
غذاهای بیمار باید در این حال از غذاهای غلیظ مانند هریسه و گوشت گاو و کباب از گوشت تازه و لطیف و تخممرغ خانگی نیم بند و امثال آن باشد.
ضماد حابس خونریزی

عاقرقرحا، میخک، سعد کوفی، دارچین، عسل داروها را بکوبید و نرم کنید و با عسل خمیر کنید و روی گودی پشت کمر ببندید.
عدس، پوست انار، برگ مورد، گلنار فارسی
داروها را بکوبید و نرم کنید و با سرکه روی زهار ببندید. جوشانده زیر خون روی زیاد را کم میکند:
بارهنگ، گل همیشه بهار، انجبار، سماق نکوبیده داروها را نیمکوب کرده روزی ۳ بار و هربار یک قاشق غذاخوری از دارو ۱ لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند، صاف کنید و شیرین کرده میل کنید.  را در ۵  بارهنگ را به تنهایی یا با روغن کنجد مخلوط کرده میل کنید. تزریق جوشانده بارهنگ ۳] بوسیله سرنگ بدون سوزن در رحم نیز میتواند به بند آمدن خونریزی کمک کند.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *