پره اکلامپسی (مسمومیت بارداری) چیست…؟


پره اکلامپسی (مسمومیت بارداری) چیست…؟

پره اکلامپسی (مسمومیت بارداری) چیست...؟

 

 پره اکلامپسی یا مسمومیت بارداری، که در آن فشار خون بالا با جاری شدن پروتئین در ادرار و گاهی اوقات با ورم دستها، صورت و پاها در ارتباط است، یک بیماری مختص به بارداری است.

مسمومیت بارداری (که به آن تو کسمی یا فشار خون بالای ناشی از تحریک بارداری نیز گفته می شود)، امری غیر عادی نیست، و در ۶ تا ۸ درصد از تمام بارداری ها اتفاق می افتد. دامنه ی آن می تواند از نوع بسیار خفیف تا یک شرایط وخیم پزشکی باشد. مسمومیت بارداری معمولا به تدریج به وجود می آید. ممکن است پزشکتان ابتدا فقط متوجه افزایش نسبی فشار خون شما شود. آنگاه به شما می گوید بیشتر استراحت کنید، تا حد ممکن به پهلو دراز بکشید، و دفعات بیشتری مراجعه کنید. ولی گاهی، مسمومیت بارداری به طور ناگهانی اتفاق می افتد.

درد زودرس زایمان

 تعریف تکنیکی صریح از درد زودرس زایمان، هنگامی است که انقباضات و تغییراتی در دهانه ی رحم خانمی قبل از ۳۷ هفتگی آغاز شود. بسیاری از خانم ها دچار انقباضاتی می شوند، ولی تغییری در دهانه ی رحم ندارند . چنین موردی در واقع درد زودرس زایمانی نیست. به هرحال، برای آنکه بفهمند دهانه ی رحم شما در حال تغییر است یا نه، باید معاینه شوید. علاوه بر این، پزشکتان با وصل کردن دستگاه بررسی انقباض رحم به شما، میزان انقباضات تان را مشخص می کند .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد