پروتئین ها و نقش موثر آن بر بدن..!


پروتئین ها و نقش موثر آن بر بدن..!

پروتئین ها و نقش موثر آن بر بدن..!

پروتئین ها

پروتئین ها در حدود ۱۲ تا ۱۵ درصد وزن بدن انسان را تشکیل میدهند. در ساختمان پروتئینها علاوه بر اتمهای کربن، هیدروژن و اکسیژن (که در ساختمان قندها و چربیها به کار رفته) اتم نیتروژن نیز موجود است. «واحدهای ساختمانی پروتئینها را اسید امینه می گویند» و انواع پروتئینها از ۲۰ نوع اسید آمینه ساخته میشوند. ۱۱ نوع از اسیدهای آمینه، در بدن ساخته میشوند که به آنها اسیدهای آمینه غیرضروری می گویند. ولی اسید آمینه دیگر در بدن ساخته نمی شوند و می بایستی از طریق مصرف منابع پروتئینی به بدن برسند، که به آنها اسیدهای آمینه ضروری می گویند.منابع پروتئین به دو دسته گیاهی و حیوانی تقسیم می شوند. پروتئین های گیاهی بیشتر در حبوبات (سویا)، مغزها( بادام زمینی) و غلات (جوانه گندم) و پروتئین های حیوانی بیشتر در گوشت ها(ماهی)، لبنیات (پنیر) و تخم مرغ یافت می شوند.پروتئینها علاوه بر شرکت در ساختمان عضلات، در ساختمان مو، پوست، ناخنها، تاندون ها، رباطها و غیره نیز شرکت دارند. همچنین آنها به شکلی نوکلئوپروتئین (DNA) در انتقال وراثت نقشی اساسی دارند. پروتئینها در ساختمان نزدیک به ۲۰۰۰ نوع آنزیم مختلف در بدن شرکت کرده و در ساخت بسیاری از هورمونها و ویتامینها نیز دخالت دارند. چنانچه پروتئین ها بیش از میزان مورد نیاز مصرف شوند، پس از آمین زدائی تبدیل به قند و چربی شده و باعث اضافه وزن می شوند و همچنین مصرف زیاد آنها علاوه بر فشار بر کبد و کلیه (جهت دفع نیتروژن)، باعث بالا رفتن اسید اوریک خون و نقرس می شود . مصرف زیاد منابع حیوانی پروتئین به دلیل چربی پنهان موجود در آنها علاوه بر سایر عوارض، باعث ایجاد انواع بیماریهای قلب و عروق نیز میشود.در شرایط کمبود شدید کربوهیدرات ها و چربیها، پروتئینها در سسیکل سوختوساز (چرخه الانین گلوکز) قرار گرفته، می سوزند و از هر گرم آنها ۴ کیلوکالری انرژی ایجاد میشود. اگر رژیم غذائی کاهش وزن، از نظر کربوهیدرات یا پروتئین بیش از اندازه، فقیر (و یا حتی به اندازه تأمین حداقل پروتئین روزانه باشد).شخص هنگام دوره کاهش وزن، بدون تحرک باشد و استراحت کند، عضلات تحلیلی رفته لاغر می شوند و به دنبال ان عضلات و پوست، چروک می گردند. در اثر کمبود پروتئین، علاوه بر سایر ضایعات جدی ناشی از کمبود، ورم گرسنگی توأم با جمع شدن آب در زیر پوست نیز به وجود میآید.

 نقرس

نقرس یکی از قدیمیترین بیماری ها در گزارشی های تاریخچه پزشکی است. در این بیماری، اختلال در متابولیسم پورین (نوعی نوکلئوپروتئین) می باشد و به صورت غیر طبیعی اسید اوریک خون بالا میرود.(اسید اوریک متابولیت نهائی پورین هاست) بیماری نقرس معمولاً بعد از ۳۵ سالگی اتفاق میافتد و اغلب، مردان به آن مبتلا می شوند. در این بیماری دردهای موضعی از انگشت بزرگ پا شروع و در تمام پا ادامه پیدا میکند.

اصلاح و بهبود شیوه زندگی در درمان نقرس

۱-کاهش وزن در افراد دارای وزن زیاد. ۲- پرهیز از غذاهای حاوی پورین بالا نظیر آب گوشت ، مغز حیوانات، دل و جگر و قلوه، عصاره گوشت، ماهی ساردین و مخمره ۳- احتیاط در مصرف مواد غذائی حاوی میزان متوسط پورین نظیر انواع گوشت ، حبوبات، قارچ ها و اسفناج ( ۶۰ الی ۹۰ گرم روزانه ) ۴- کاهش مصرف چربی تا کمتر از ۳۰٪ انرژی کل و کاهش مصرف منابع حاوی کلسترول. (مصرف کلسترول در ۲۴ ساعت به کمتر از ۳۰۰ میلی گرم تقلیل یابد)۵- افزایش مصرف مایعات(برای دفع اسیداوریک ۹ کاهش تشکیل سنگ های کلیوی) و سبزیجات.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد