پسوریازیس یا صدفک چه بیماری است؟


پسوریازیس یا صدفک چه بیماری است؟

پسوریازیس یا صدفک چه بیماری است؟

پسوریازیس

در پزشکی نوین برای درمان قطعی پسوریازیس هیچ دارویی کشف نشده است، این در حالی است که تمام افرادی که دچار این بیماری هستند تجربیات خود را در مورد داروهای خانگی جدید با یکدیگر رد و بدل می کنند.

درمان گیاهی پسوریازیس

بلسان (ترکیب روغن و صمغ گیاهی)

ماساژ منظم با بلسان نه تنها مانع از خارش می شود بلکه پوست را کمی گرم می سازد.درمان درازمدت و در مقیاس زیاد با بلسان ممکن است باعث تحریک کلیه ها شود. بنابراین، چنین درمانی باید تحت نظر پزشک صورت گیرد.مواضع مبتلا را با بلسان ماساژ دهید.

روغن بزرک

بقایای پوسته های پسوریازیس، اگزمای خشک و پوست ترک خورده و خشک دستها و پاها را میتوان با روغن بزرک درمان نمود.به طور منظم روزانه چندین بار مواضع مبتلا را با روغن بزرک ماساژدهید.

جوشاندهٔ گل عینک و بابونه

قبل از مالیدن هر نوع پماد یا ضماد به جوش های پوستی پوسته پوسته شده باید پوسته های سفت و محکم روی آنها را بزدایید. صابون و دیگر پاک کننده ها برای این منظور توصیه نمی شوند. طب سنتی این جوشانده را برای این منظور ارائهمی نماید. گیاه گل عینک ۲۰ گرم ،گل بابونه ۲۰ گرم، دو قاشق چای خوری پر از مخلوط گیاهی را با ۱/۴ لیتر آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن بگذارید تا دمای چهل درجهٔ سانتی گراد خنک شود. یک تکه تنزیب استریل را در آن خیس کنید و به مدت پنج دقیقه روی موضع مورد نظر قرار دهید. سپس پارچه کتانی زبری را در دم کرده خیس کنید و با حرکات دورانی پوسته های نرم شده را از سطح پوست جدا سازید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد