خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / پنج نوع ماسک گیاهی برای زیبایی خانم ها …
ماسک صورت
ماسک صورت

پنج نوع ماسک گیاهی برای زیبایی خانم ها …

پنج نوع ماسک گیاهی برای زیبایی خانم ها …

 

ماسک گوجه فرنگی

۵۰ سی سی آب گوجه فرنگی تازه را گرفته و به آن پودر کائولن را (در داروخانه ها موجود است) آنقدر می افزائیم تا مخلوط به صورت ژله درآید، سپس آن را به صورت می مالیم این ماسک برای پوست چرب بسیار مناسب است 

 

ماسک را زیانه

۱ قاشق غذاخوری را زیانه کوبیده را با ۱ قاشق غذاخوری گل سرشور و مقداری دم کرده بومادران همه را باهم مخلوط کرده مورد استفاده قرار دهید.

 

ماسک خمیر ترش

یک قاشق غذاخوری خمیرترش ناتوائی را با مقدار کافی ماست و ۱ عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق چایخوری آبلیمو همه را باهم مخلوط کرده .مورد استفاده قرار دهید

 

ماسک لیمو ترش

برای ماسک گیاهی لیموترش، آن  را به صورت حلقه  ظریف بریده و مدت یک هفته در الکلی ۳۰ درجه می خیسانند. سپس گلوله فشرده پنبه و یا تنظیف را به مایع حاصل خوب آغشته نموده، روی صورت و گردن قرار می دهند و ۱۵ دقیقه در محل آرامی استراحت می کنند. پس از آن پوست را با آب ولرم شسته و با یک کرم مناسب چرب می کنند.

 

ماسک توت فرنگی

پنج عدد توت فرنگی رسیده را خوب له کنید، سپس یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید، تا کف کند، سفیدهٔ تخم مرغ را با ده قطره گلاب و دو یا سه قطره تنطور ساده بنژوان به توت فرنگی له شده اضافه کنید. این مخلوط را به کمک پنبه روی پوست بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس با آب ولرم پوست خود را بشویید.

 

telegram

همچنین ببینید

رنگ کردن مو با مواد طبیعی

با رنگ گیاهی بابونه موهای خوش رنگ و خوش حالتی داشته باشید …!

 با رنگ گیاهی بابونه موهای خوش  رنگ و خوش حالتی داشته باشید …!  بابونه  رنگ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *