قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / پوسته اندازی اولین نشانه کچلی در کودکان…
کچلی در کودکان
کچلی در کودکان

پوسته اندازی اولین نشانه کچلی در کودکان…

پوسته اندازی اولین نشانه کچلی در کودکان…

 کچلی

کچلی نوعی عفونت قارچی است که ممکن است پوست بدن یا سر را در بر گیرد. درکچلی قطعاتی از پوست به صورت قطعات مدور قرمز یا خاکستری می شود و در نواحی مودار مثل پوست سر موجب تاسی و ریزش مو به صورت وصله وصله می شود. عامل کچلی از حیوانات به خصوصی حیوانات خانگی، اهلی و افراد مبتلا به شخص منتقلمی شود.

عوارض  کچلی 

اگر چه کچلی ناخوشایند است و موجب خارش می شود، اما خطر جدی ندارد. البته از آنجایی که کچلی مسری است باید فوراً درمان شود تا به دیگران منتقل نشود.

علایم کچلی

قطعات مدور و به رنگ قرمز یا خاکستری در نقاط مختلف بدن به خصوص در نواحی مرطوب و گرم و بر روی سر و ایجاد تاسی به صورت قطعه ای

خارش در نواحی آسیب دیده

درمان کچلی

۱) اگر فرزندتان دچار خارش شده است، نواحی مختلف بدن، به خصوصی سر را از نظر وجود علایم (وصله های قرمز یا خاکستری رنگ و تاسی در نواحی مو دار) جستجو کنید.

۲) پس از بررسی بدن و سر کودک، در صورت مشاهده  علایم کچلی، دستتان را با صابون بشویید و کودک را از خاراندن ناحیه منع کنید و تا مراجعه به پزشک و درمان، او رابه مدرسه نفرستید.

در اولین فرصت کودک را نزد پزشک ببرید، زیرا کچلی علاوه بر ایجاد خارش و ناراحتی ممکن است به دیگر افراد نیز سرایت پیدا کند.

پزشک پس از تشخیص کچلی برای کودک پماد پوستی ضد قارچ واحتمالاً داروی خوراکی (قرص یا شربت) ضد قارچ تجویز می کند. ممکن است لازم باشد کودک ۴ هفته  متوالی استفاده از داروهایش را ادامه بدهد.

شانه، برس و کلاهی را که کودک در هنگام ابتلا به کچلی استفاده کرده است دور بیندازید زیرا ضد عفونی کردن، قارچ کچلی را به طور کامل از بین نمی برد.

– به منظور جلوگیری از انتشار عفونت، حوله و دستمال کودک را از دیگر اعضای خانواده جدا نگه دارید.

– اگر درمنزل حیوان خانگی دارید، در صورتی که احتمال می دهید عامل عفونت از او باشد حیوان را برای درمان نزد دامپزشک ببرید.

-علایم کچلی به سرعت بر روی پوست بدن و سر ظاهر می شود ولی درمان آن ممکن است چندین هفته به طول انجامد، اگر فرزندتان از وجود نقاط کچلی ناراحت وآشفتهاست در طی درمان، سر او را با کلاه راحتی بپوشانید.

– قبل و بعد از لمس کردن نقاط آلوده  سر و بدن دستهای خود و فرزندتان را با دقت با آب و صابون بشویید.

 

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *