previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

پوست خود را بشناسید…


پوست خود را بشناسید…

پوست خود را بشناسید…

 

اگر می خواهید در مدت دوتاهی ظاهری آراسته تر داشته باشید باید به صورت خود سروسامان بدهید، اما برای اینکه مطمئن شوید درمانی صحیح برای پوست خود به کار می برید، درابتدا نیازمند آن هستید که از نوع پوست  خود آگاهی داشته باشید. بیشتر ما در بدو تولد پوستی معمولی و نرمال داریم، اما در طول سالها، محیط و آنچه که ما  میخوریم و یا می آشامیم، هورمون ها و دیگر عوامل در تغییرات و ناراحتیهای پوست ما دخیل هستند.

پوست خشک

 پوستهای خشک دارای بافتی ظریف و منافذی کوچک هستند. این نوع پوست ها سفت به نظرمی آیند و مویرگ ها ی این نوع پوست ها مستعد پاره شدن هستند .پوست خشک را می بایستی از درجه حرارت های بسیار زیاد و یا کم و مخصوصا بادهای شدید دور نگه داشت.

این نوع پوست ها را نباید با صابون بیش از حد شست و برای شستشوی صبح هنگام ،پوست  خشک فقط نیازمند آب است تا چربیهای اضافی آن پاک شود. هرگز از تقویت کننده ای که حالی مواد الکلی باشد استفاده نکنید.witch-lhazel (ویچ هزل) بهترین تقویت کننده برای پوست

خشک است. شما همیشه پوست خود را با نرم کنندهای قوی چرب کنید و برای شبها از کرمی ملایم جهت پاک کردن و تمیز کردن آرایش خود استفاده کنید

پوست چرب

پوست های چرب دارای منافذی بزرگ و قابل رویت هستند. چربی این نوع پوستها مخصولاً در روی بینی، پیشانی و چانه ها چشمگیر است. این نوع پوست ها مستعد لک شدن و به وجود جوش سر سیاه هستند. اگر چه منطقی به نظر میرسد که راه غلبه بر این دانه های روی پوست، محصولات آرایشی حاوی مواد تحریک کننده  پوست است، ولی این مواد پوستهای چرب را بدتر میکند.

در حال حاضر بهترین شیر پاک کن برای این نوع پوستها، مخلوطی از شیرخشک و آب است زیرا اسیدلاکتیک موجود در شیر نه تنها پوست را تمیز میکند بلکه مواد زائد روی پوست را از می برد. در ضمن لیموترش ها هم بهترین تقویت کننده پوست جهت حفظ توازن Phi پوست هستند. لار نهایت پوست خود را باکرم مرطوب کننده  بدون چربی چرب کنید. اگر پوستی خیلی چرب دارا شاید ضروری به نظر نرسد که از نرمکننده  های پوست استفاده کنید، اما شما میبایستی همیشه ز چشم خود را چرب کنید و برای این کار ژل دور چشم به کار برید و هرگز از کرم، برای چرب کرمان دور چشم استفاده نکنید.

پوست معمولی

در این نوع پوست ها دو نوع پوست بر روی صورت وجود دارد. قسمت T صورت شما که  شامل پیشانی، بینی و چانه شماست دارای پوست چرب و دیگر قسمتهای صورت، پوست دارد.

هرگز بیش از اندازه قسمتهای چرب صورت خود را نرم کننده نزنید و در عین حال چرب کردن قسمتهای خشک پوست خود را فراموش نکنید. برای پاک کردن مواد اضافی روی پوست از مخلوط شیر خشک و آب استفاده کنید. در ضمن تقویت کننده هایی که حاوی لیموترش هستند را فقط برای قسمت T صورت خود به کار برید و فقط در قسمتهای خشک صورت را مرطوب کننده بزنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد