قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / پوسیدگی دندانها براثرمصرف بی رویه ی شیرینی جات
مصرف شیرینی جات
مصرف شیرینی جات

پوسیدگی دندانها براثرمصرف بی رویه ی شیرینی جات

پوسیدگی دندانها براثرمصرف بی رویه ی شیرینی جات

 

– مصرف بی رویه شیرینی جات و تغذیه نامناسب توسط آنها مزید بر علت شده و باعث پوسیدگی دندانها و بیماریهای لثه در آنها میشود؛ بنابراین هم پوسیدگی دندانها و هم بیماری لثه در این کودکان بیشتر از سایر کودکان می باشد. غالب این کودکان از خردسالی دچار پوسیدگیهای شدید دندانی گردیده و نیاز به درمان پیدا میکنند.

از آنجا که انجام خدمات درمانی برای این گروه از کودکان باید تحت نظر متخصص دندانپزشکی کودکان و تحت مراقبتهای ویژه انجام شود، لذا اکثر دندانپزشکان از پذیرش چنین کودکانی خودداری می نمایند. طی چند سال گذشته مراکزی در تهران جهت انجام خدمات دندانپزشکی به کودکان ناتوان و استثنایی دایر گردیده است. به علاوه بعضی از دندانپزشکان متخصص کودکان نیز کودکان معلول جسمی و ذهنی را که امکان درمان آنها در مطب وجود ندارد،

در بیمارستان و در اتاق عمل در یک جلسه کلیه درمانها را برای آنها انجام میدهند. انها نه تنها با کودکان استثنایی از نظر نوع ناتوانی به سه دسته تقسیم میشوند:

کودکان ناتوان جسمی که غالبا از نظر هوشی و ذهنی مشکل ندارند و تنها مشکل آنها جسمی و فیزیکی است؛ مانند کودکان مبتلا به هموفیلی، بیماریهای قلبی، تنفسی و تب روماتیسمی. این کودکان جهت درمان تنها نیاز به مراقبتهای ویژه ای دارند.

مطلب پیشنهادی

آزمایش ادرار بارداری

آزمایش ادرار بارداری…

آزمایش ادرار بارداری…   مراجعه به پزشک برای گرفتن جوابها  حتی اگر تست بارداری شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *