پیاز,جادوگر سلامتی.. / قسمت چهارم


پیاز,جادوگر سلامتی.. / قسمت چهارم
اثر شفابخش ضماد پیاز در تب حصبه در بیماری شاربون که مرضی عفونی است و میکروب آن معمولا به وسیله گزیدن مگس مخصوصی به انسان منتقل می شود و سرایت می کند اگر زیر و پاهای بیمار را در ضماد مخلوط پیاز و سیر و گزنه که خرد  شده باشد حال مریض خیلی زود بهبود خواهد یافت. در مننژیت کودکان، درحالی که در انتظار ورود پزشکی هستید پاهای بچه را تا قوزک آن در یک کیلو و نیم پیاز سفید که کاملاً رنده شده باشدبگذارید پس از نه ساعت  که گذشت خطر  به کلی دور خواهد شد  در اولین عوارض تبهای تیفوئیدی، باید پاهای بیمار را تا قوزک پا در سه کیلو پیاز رنده شده خوابانید و لفاف بندی کرد. این لفاف بندی، عرق بسیاری آورده و تب بیمار را قطع می کند.

پیاز بریده که تا مدتی در مجاورت هوا قرار بگیرد چیز خطرناکی است

ضمادهای پیاز آب پز یا پیازی که در خاکستر داغ پخته است اگر روی کف  پا بگذارند  و بخوابند برای اشخاصی که مبتلا به امراض قلبی و اسم هستند مفید و مطبوع است هم چنین اگر این ضماد را خیلی گرم استعمال کنند در مورد رساندن آبسه، کورک و دمل های کوچک و بزرگ و زخمهای سوختگی، شفای آن را تسجیل  و به سرعت جلو می اندازد در مورد ورم انگشتان اگر آن را با پوسته نازک پیاز ببندند شفایسریعی نصیب می کند برای رفع زگیل، وسط پیاز بزرگی را گود کنید و در داخل آن گودی مقداری نمک آشپزخانه بریزید تا آنجا بماند و آب شود. صبح و شب زگیل را با مایعی که در گودی پیاز پیدا شده است بمالید و پوسته های خشک گوشت زگیل را ببرید تا بکلی رفع گردد. برای رفع دندان درد در گودی دندان پنبه ای آغشته به پیاز را جا دهید پیازی که بریده شده و در مجاورت هوا قرار گرفته باشد چیز خطرناکی , است، بنابراین پیاز بریده و نصفه را هیچ وقت نباید برای مصرف بعدی ذخیره کرد. مصرف پیاز خام، طعم و بوی بد  نامطبوعی را به نفس انتقال می دهد که گاهی  بینماران را وادار می کند  ار مصرف آن خود داری کنند برای رفع این بوی نامطبوع باید مقداری نان خشک یا جعفری را جویده و فرو داد. یا دهان را با کمی آب که الکل نعنا به آن اضافه شده باشد شست.  برای رفع   بویی که از پوست کندن پیاز و موسیر در دستها می ماند باید  به دستها نمک مالید و با اب نیمه گرم  شست    یا بهتر است دو قاشق سوپخوری آمونیاک را در یک لیتر آب نیمه گرم ریخته و دستها را مدتی درآن فرو برده نگه داشت. یا اینکه دستها را در آب سردی که چند قطره عرق بهار نارنج با آن افزوده شده است شست وشو داد دکتر هاوزر برای پوست کندن پیاز و اینکه موقع عمل اشک از چشم جاری نشود دستور میدهد پیاز را زیر آب سرد برده و پوست بکنیم. در یک تغار سفالین که پر از آب است دستها و کارد و پیاز را باید فرو شیر آب جاری که آب آن با فشار زیادی خارج نشود نیز میتوان این کار را کرده و پیاز را پوست کند. یا اینکه پیاز را پنج دقیقه در آب جوش خیس کنید و بعد آن را در آب سرد بیندازید. . تحریکی که در موقع پوست کندن پیاز ایجاد می شود دردهای شدید نیمهٔ سر (میگرن) را برطرف کرده و زکامی که تازه شروع شده باشد را رفع می کند یک پزشک آلمانی به نام رکر در برگهای سبز پیازچه که بیشتر موقع نباید هرگز این برگها را به دور بریزیم.

غمخواری ما در طبیعت برای حفظ پیاز

از برگهای سبز پیاز میتوانیم سوپی ممتاز تهیه کنیم که دستور تهیه آن  چنین است: برگهای پیازچه را در کمی روغن بچرخانید تا رنگ زرد طلایی به خود بگیرد آنگاه برای هر نفر دو ملاقه آب به آن بیفزایید.نمک، فلفل به آن بزنید و بگذارید آهسته آهسته بیست دقیقه بجوشد، بعدات مایعی  که می جوشد  مقداری ورمشیل ( رشته فرنگ نازک مخصوص  سوپ) اضافه کنید اگر می خواهید تا به آشپزخانه شما بوی پیاز ندهد مقدار زیادی نمک یا گرد خردل  را به آن بمالیداگر لامپ چراغ برق شما کثیف شده است و می خواهید آن را پاک کنید یک پوست پیاز را به آن بمالید.اگر می خواهید اشیا مسی شمازنگ نزند قلممو را در آب پیاز فرو کنید. و آن را روی ظرف مسی بمالیدبرای برطرف ساختن زنگهایی که روی اشیا نیکلی پیدا می شود باید یک پیاز را دو قسمت کنید و محکم روی آن بمالید.چون فرآشپزی در تابستان زیاد مصرف ندارد ممکن است زنگ بزند  برای جلوگیری از زنگ زدن آن پیازی را محکم روی آن بمالید. برای پاک کردن آثار انگشت بر روی درها و پنجره هایی که بسته می شود باید پیازی را به دو قسمت کرده و آهسته آهسته به آن بمالید.برای از بین بردن کرم چوب و حیواناتی که چوب را سوراخ میکنند باید  قسمتهایی که مورد حمله واقع شده است دوازده روز متوالی پیاز به آن مالید. برای آنکه به کمربند یا کیف سیاهی که از ورنی ساخته شده است جلا بدهید پیازی را که به دو قسمت شده است به آن بمالید. مقداری گل و پیاز له شده مخلوطی را تشکیل میدهد که با آن می توانید ظرفهای مسی خود را بخوبی پاک کرده بشوید.پیازی که به دو نیمه شده است شیشه ها و تیغه کارد و چاقو را که زنگ نازکی روی آن گرفته است پاک می کند. اب پیاز تشکیل  مرکبی محبت امیز می دهد که وقتی با ان روی کاغذ د چیزی بنویسید پیدا نیست اما همین که آن را گرم کنند کلمات ظاهر می گردد .کاغذهایی را که روی جعبه های سفید آهنی می چسبانند اغلب خوب نمی چسبد برای اینکه بخوبی بچسبند آن را با پیازی که به دو نیمه شده است بچسبانید. اگر مرتباً په مرغان خانگی بویژه به جوجه های بوقلمون پیاز بدهید سلامت و تندرستی کامل آنها را حفظ خواهید کرد. به کرات مشاهده کرده اید که پوسته های نازک پیاز هر قدر زیادتر و کلفتتر باشد زمستان طولانیتر و سخت تر خواهد بود و در این مشاهدات، این نکتهٔ دقیق کشف گردیده است که ما در طبیعت برای نگهداری پیاز که پرورده خود اوست لباسی کلفت و متعدد برهان او میپوشاند تا او را از شر سرما محفوظ نگه داردپیاز,جادوگر سلامتی.. / قسمت اولپیاز,جادوگر سلامتی.. / قسمت دومپیاز,جادوگر سلامتی.. / قسمت سوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد