قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی /  پیاز را دست کم  نگیرید   ….!!
پیاز
پیاز

 پیاز را دست کم  نگیرید   ….!!

 پیاز را دست کم  نگیرید   ….!!

 

پیاز مثل سیر علاوه بر مصرف غذایی خاصیت درمانی دارد .

مرکز تولید و گهواره پرورش پیاز از  سرزمین عزیزی ایران بوده است که در طول تاریخ به کشورهای دیگر پراکنده گردید، و کشت گردیده است.

انواع پیاز

در کنده را بام و همچنین یونان و روم هزاران سال قبل از تولد مسیح کشت پیاز و استفاده غذایی و دارویی از آن رواج کامل داشته است که در این کشورها هم پیاز از ایران به آنجا ها رفته است.

طبق اکتشافات جدید علمی در آلمان پیاز دارای هورمونی است که ضد دیابت (مرض قند) می باشد و همچنین آب پیاز از ایجاد لخته های خون جلوگیری می کند بنابراین تا می توانید از پیاز شفابخش در غذای خود به طور پخته و نپخته استفاده کنید. نسخه های موریس مسگه دکتر علفی فرانسوی درباره پیاز این است:

1-پیاز برای خروج سموم از بدن:

درفصل بهار برای خروج سموم از بدن این نسخه را از پیاز تهیه و مصرف کنید: دو عدد پیاز بزرگ قرمز را برش برش کنید و در یک لیتر آب جوش بریزید تا ده دقیقه دم بکشد و بعد این دمکرده را در طول روز در فنجان ریخته وبنوشید سه یا چهار روز که این نسخه را عمل کردید. سموم بدن شما خارج شده و شما با طراوت و با نشاط خواهید شد.

۲- جوشانده پیاز با عسل برای تصفیه خون و یا دفع کرم:

این نسخه را هم در بهار که احتیاج به تصفیه خون دارید عمل کنید بدین ترتیب که چهار یا پنج پیازچه بزرگ با برگهای سبز آن را تکه تکه کنید و در یک لیتر آبسرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا ده دقیقه بجوشد. وقتی می خواهید ظرف را از روی آتش بردارید اگر خواستید یک قاشق مرباخوری عسل خالص طبیعی به آن اضافه کنید و هر روز سه تا چهار فنجان از آن را بجای چای بنوشید. دوره رژیم جوشانده پیاز سه یا چهار روز است.

۳- تنطور پیاز:

تنطور پیاز کرم کش است و اگر روی پوست بمالید آن را ضدعفونی میکند. برای تهیه تنطور پیاز باید یک پیاز خام را ریزریز کنید و در شیشه ای بریزید و معادل وزن آن الکل سفید نود درجه رویش بریزید و در آن را ببندید تا یک هفته بمالد بعد آن را صاف کنید و باز در بطری بریزید و در آن را محکم ببندید و در مواقعی که احتیاج دارید در هر روز دو قاشق چایخوری کوچک از آن را مصرف کنید.

۴- ضماد پیاز

برای درمان میگرن و سردرد: وقتی دچار سردرد و میگرن شدید، یک یا دو پیاز خام را نصف کنید و روی شقیقه های خود بمالید کسانی که دچار مننژیت می شوند باید بریده پیاز را روی سر خود بمالند.کسانی که مبتلا به تیفوئید (حصبه) می شود و تب می کنند باید پاهای خود را مدت هشت ساعت در ضماد پیاز بگذارند.

۵- برای معالجه آنژین و برونشیت

پیازی را در خاکستر داغ آتش بگذارید تا الیم پخته شود. بعد آن را از آتش درآورید وقتی داغی آن قابل تحمل بود و پوست را نسوزالید آن راروی گلو وسیله خود بگذارید تا آنژین و برونشیت را درمان کند.

۶- برای معالجه آبسه و کورک 

پیازی را در خاکستر داغ بپزید و آن را له، کلید و تا گرم است روی آبسه و کور که بگذارید تا سرباز کند.

۷- برای درمان نیش حشرات در محلی که حشرات یا زنبور شما را گزیده اند آب پیاز بمالید.

۸- مرهم پیاز برای معالجه امراض  پوستی

سه پیاز را له کنید و در کمی پیه بز آن را با آتش ملایمی بپزید و بادقت آن را بهم بزنید و یک قاشق مرباخوری عسل و یک استکان گلاب و یک فنجان شیر را به آن اضافه کلید. و بهم بزتید وقتی همه این مواد خوب مخلوط شدند و به صورت برهم درآمدند آن را روی پوست بمانید و بگذارید مدتی بماند بعد با آب آن راہشویید. مرهم پیاز برای رفع چین و چروک پوست و طراوت صورت فوق العاده مفید و مؤثر است.

مطلب پیشنهادی

کنترل استرس و زایمان زود رس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس   گاهی، درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *