پیاز و سیر در جلوگیری از سرطان چه نقشی دارند ؟؟


پیاز و سیر در جلوگیری از سرطان چه نقشی دارند ؟؟

 

پیاز و سیر در جلوگیری از سرطان چه نقشی دارند ؟؟

  سیر خوراکی اعجاب انگیزی است که به آنتی بیوتیک طبیعی مشهور است. تحقیقات گسترده نشان داده اند که عصاره سیر کهنه، قدرت نفوذ لنفوسیت های کشنده را به درون جایگاه های سرطانی بیشتر کرده و سلولهای سرطانی را می کشد. مؤثرترین شکل آن تزریق مستقیم به درون تومور است. ولی شکل خوراکی آن هم مؤثر است.  سیر ممکن است به خاطر محتوای دی آلیل سولفید، از رشد سلولهای سرطان پستان هم جلوگیری کند، مانع بروز سرطان پوست شود و میزان شیوع سرطان روده بزرگ را پایین آورد. سیر محافظی در برابر سرطان مری هم هست و برای سلول های لنفوم بورکیت سمی است (به خاطر توانایی ترکیب آجووان موجود در سیر در مهار ویروس اپشتاین- بار).  سیر از تبدیل نیتریتهای مواد غذایی به نیتروزامین سرطانزا هم جلوگیری میکند، حتی بیشتر از ویتامین C در سال ۱۹۵۲، دانشمندان روسی دریافتند که سیر خاصیت ضدسرطانی و توانایی زیاد در تقویت دستگاه ایمنی دارد.تره فرنگی و پیاز کوهی از خانواده پیاز هم مانع بروز سرطان روده بزرگ می شوند. اینها مقادیر زیادی کانی و ویتامین های B دارند. گوگرد و کلر موجود در تره فرنگی به پاک کردن گردش خون و دستگاه لنفاوی کمک میکنند.پیاز مقدار زیادی سیلیکا (دی اکسید سیلیسیم) دارد که برای گردش درست خون و جلوگیری از خستگی ذهنی ضروری است. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که عصاره پیاز میتواند سلولهای سرطانی را در لوله آزمایش تخریب کرده و از رشد سلول های توموری کاشته شده در بدن موشی جلوگیری کند. پیاز قرمز منبع بسیار خوب مس است. مسی جذب آهن در بدن را بهتر کرده و گمان میرود یک کانی ضدسرطان باشد.

مضرات سیر

مادران شیرده در خوردن سیر زیاده روی نکنند زیرا سبب تغییر مزه شیر آنها شده و ممکن است نوزاد از خوردن شیر صرف نظر کند.
زیاده روی در مصرف سیر باعث سرگیجه، کاهش فشار خون، آلرژی (حساسیت)، و در موارد نادر منجر به خونریزی می شود.
‏ظاهرا سیر تاثیری بر متابولیسم داروها ندارد، اما بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین استفاده می کنند، باید در مصرف سیر احتیاط کنند، زیرا سیر مانع از انعقاد خون می شود. ‏از این رو افرادی که جراحی می کنند، باید 7 تا 10 روز پیش از جراحی از خوردن سیر خودداری کنند، زیرا زمان خونریزی را ‏طولانی تر می کند. ‏
زنان آبستن یا شیرده بهتر است از‎ ‎سیر استفاده نکند‎ . ‎ سیر را به صورت قرص سیر،ترشی سیر،سیر سرخ شده و...استفاده می کنند.بعضی از افراد از روغن بدست آمده از سیر برای درمان عفونت های قارچی، زگیل ها و میخچه استفاده می نمایند. هرچند تحقیقات علمی نشان می دهد که سیر می تواند قادر به درمان عفونت های قارچی  از قبیل پای ورزشکاران می باشد، اما کارایی روغن سیر برروی زگیل ها و میخچه ثابت نشده است.مصرف سیر در باردرای زمانی که در مقادیر درست مصرف شود، عموما بی خطر می باشد. سیر عموما زمانیکه در مقادیر درمانی مصرف می شود، در دوران باردرای پر خطر می باشد.
زمانی که سیر برروی پوست استفاده می گردد، عموما می تواند خطرناک باشد. سیر می تواند باعث آسیب دیدن پوست به شکل سوختگی شود.
مصرف سیر خوراکی برای عموم مردم مطمئن و ایمن می باشد. سیر می تواند باعث بوی بد دهان، احساس سوزش در دهان و یا معده، سوزش معده، بادشکم، تهوع و استفراغ، بوی بد بدن و اسهال شود. این عوارض جانبی عموما در مصرف سیر خام بیشتر می باشد. همچنین سیر می تواند خطر خونریزی را نیز افزایش دهد. آسم و سایر واکنش های آلرژیکی نیز در افرادیکه سیر مصرف می کنند ممکن می باشد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد