قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / پیشگیری از ترس را بیاموزیم..!!
ترس
ترس

پیشگیری از ترس را بیاموزیم..!!

پیشگیری از ترس را بیاموزیم..!!

ترس

ترس در واقع در برابر خطرها، به ما هشدار می دهد و علاوه بر ان ما را در برابر و مقابل محیط اطراف خود محتاط و هوشیار می سازد و به شکل ندای درونی از ما محافظت می کند.

این احساس چنان بر برخی از انسانها غالب شده که بر زندگی آنها تأثیر مستقیم گذاشته و زندگی عادی و روزمره آنها را تقریبا غیرممکن میسازد.

زمانی ترس را میتوان به عنوان یک بیماری نام گذاری نمود که فرد قادر به عکس العمل طبیعی در یک موقعیت نباشد و چنان عکس العمل غیرعادی از خود بروز دهد که در واقع در آن وضعیت هیچ گونه عاملی برای ترسیدن وجود نداشته باشد.

و یا عوامل به وجود آورنده اینگونه ترس ها اغلب شرایط خاص زندگی میباشند؛ (ترس از امتحان، ترس از پرواز) و یا ترس های طبیعی موجود در محیط اطراف، چیزی مانند ترس از جنگ، ترس از فقر، آلودگی محیط زیست و یا ترس از دست دادن شغل، در این حال شخصں بیمار به گونه ای اغراق آمیز عکس العمل نشان می دهد و نمی تواند وجود این خطرها را به گونه طبیعی در ذهن خود منظم سازند.

وضعیت و حالات ترس به گونه های متفاوت تقسیم بندی شده اند. ما دو نمونه ترس داریم، یک نمونه ترس و اضطراب و هول و هراس است و نمونه دیگر آن اختلالات مزمن ترس است. نمونه اول از ترس به یک باره و ناگهانی بدون هیچ گونه علت و انگیزهای ظاهر میشود، شخصں د چار تپش قلب، مشکلات تنفسی، لرز و عرق سرد شده و زبان به لکنت می افتد و حتی به مشکلات معده و روده و در نهایت درد در ناحیه ی سینه و سر نیز دچار می شود.

و یا امکان این که شخص بیهوش شود نیز بسیار بالا است، اغلب شخصں مبتلا قبل از بروز این علائم احساسی دارد که انگار در این حالت چیزی در حال اتفاق افتادن است.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *