قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / پیشگیری از خون دماغ شدن!!
خون دماغ
خون دماغ

پیشگیری از خون دماغ شدن!!

پیشگیری از خون دماغ شدن!!

راه جلوگیری از خون دماغ 

پره های بینی را تقریبا بین پنج الی ده دقیقه بدون توقف نگاه دارید. (با دست محکم فشار دهید.) رگهای خونی کوچک زمانی که شما کیسه و یا کمپرس سرد روی گردن بگذارید سریع تر تنگ می شوند و یا این که آب سرد را روی دست تا آرنج خود بریزید. شما می توانید از به وجود آمدن خونریزی جلوگیری کنید: قبل از هر چیز به این امر توجه داشته باشید که به میزان کافی رطوبت در هوای محیط زندگی و منزل یا محل کار شما وجود داشته باشد. ورود و خروج اولیه یا استنشاق هوای تازه برای شما بسیار مفید است. اگر برای مرطوب کردن هوا از دستگاه استفاده می کنید، لطفاً توجه داشته باشید که دستگاه باید تمیز باشند، زیرا در غیر این صورت می تواند مرکز تجمع باکتریها شوند.

شست وشوی سادہ بینی با آب سرد و بهتر از آن، استفاده از نمک کم در صبحها باعث تحریک جریان خون در بینی میشود و غشای مخاطی را مرطوب نگاه می دارد. به این روش عمل کنید: مقدار کمی نمک را در یک لیوان آب ریخته و این محلول را کف دستتان بریزید و سعی کنید که با بینی آن را بالا بکشید. از لحاظ اطمینان سعی کنید که در داروخانه کوچک خود یک پنبه استریل یا تنظیف های مخصوص بینی داشته باشید.

وسایل درمان و داروها 

متأسفانه دارویی که مخصوص خونریزی بینی باشد، وجودندارد، شما تنها می توانید عوامل به وجود آورنده آن را شناسایی کرده و از آن پیشگیری نمایید. اگر خشکی بینی شما عامل به وجود آورنده خونریزی است، میتوانید از پمادهای ویتامینه مخصوص بینی و یا روغنهای مخصوص بینی استفاده کنید. . به هیچ عنوان نباید از قطره بینی (غیر از قطره کلریدسدیم) استفاده کنید به این علت که تأثیر منفی دارد و موجب تورم غشای مخاطی بینی می شود. قطره های بینی تنها غشای مخاطی را خشک تر می کنند.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *