قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / پیشگیری از درد مفاصل در فصل زمستان!!
پیشگیری از درد مفاصل
پیشگیری از درد مفاصل

پیشگیری از درد مفاصل در فصل زمستان!!

پیشگیری از درد مفاصل در فصل زمستان!!

پیشگیری  ازدرد مفاصل 

در هر نوع از دردهای مفاصل از وارد کردن فشار و بار اضافه بر آن نقطه خودداری کنید؛ یعنی سعی نمایید، با تغذیه  سالم و مناسب، همیشه در وزن نرمال باقی بمانید. سعی کنید روی زانوهای خود زیاد فشار نیاورید، بلکه به آرامی زانوها را خم کرده و بعد بایستید. این بدان معنا نیست که شمازندگی روزمره و کارهای خود را کنار بگذارید، سعی کنید که حرکات خود را با فشار کمتر انجام دهید. شنا کردن بسیار ایده آل است. در شنا مفاصل بدون هیچ گونه فشار اضافه در آب قادر به حرکت هستند. در مراحل اولیه شروع دردها، دوچرخه سواری نیز مفید است. برای جلوگیری و درمان آرتروز استفاده مضاعف و کافی از مکمل های غذایی یا محتوی گلوکزامین و کند رویاتین سولفات مفید میباشد. به علت تاثیرات خوب و موفقیت آمیز در بیمارانی که مبتلا به آرتروز بوده اند به با صورت جهانی تقاضا برای این دیاستازها بسیار فراوان شده با است، اما متأسفانه برخی از تولیدکنندگان از این موقعیت سوء استفاده می کنند و محصولاتی با مقدار بسیار ناچیز از این عناصر تولید میکنند. محصولاتی که دارای کیفیت بالا و ممتاز هستند حاوی عناصر غضروفی اثبات شده و قابلتشخیص به شکل طبیعی هستند که در شکل و فرم قابل جذب توسط بدن ساخته شدهاند. به طور متوسط مصرف روزانه ۱۲۰۰ میلی گرم سولفات گلوکزامین و دویست میلی گرم کندوریاتین سولفات پیشنهاد می شود. تنها در هنگام خرید در مورد محصولات مرغوب و تولیدکنندگان معتبر دقت فرمایید. در مورد روماتیسم مفصلی میتوانید فعل و انفعالات عفونی را که از طریق مولکولهای اکسیژنی زیان آور معروف به رادیکالهای آزاد به وجود آمدهاند، توسط آنتی اکسیدان ها ترمیم ببخشید. از آن جمله می توان به ویتامین E طبیعی یعنی با منشاء طبیعی (روزانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلی گرم و حداقل ده روز) و ویتامین C اشاره کرد. در حال حاضر قویترین و شناخته ترین آنتی اکسیدانهای طبیعی OPC نامیده می شوند، که با بدن سازگاری دارند و علاوه بر آن برای جلوگیری از عفونت ها بسیار مناسب می باشند. محصولات یا داروهای آنزیمی دارای خاصیت ضد عفونت و ضد تورم هستند که این داروها حاوی تریپسین، کیموتریپسین، بروبلاین، پاپائین و یا پانکراتین هستند.

چگونه درمان کنیم

شما می توانید با استفاده از آب و کمپرس های گرم و یا داروهای گیاهی، شیمیایی و مصنوعی و یا هومیوپاتی دردهای خود را کاهش دهید و تحرک خود را آسان تر سازید.

پیشگیری از درد مفاصل در فصل زمستان

با افت دمای هوا ،درد مفصل افزایش پیدا می کند. زمستان فصل درد برای مبتلایان به آرتریت است. اگر چه هنوز ارتباط بین درد مفصل و سرما در تحقیقات مشخص نشده است اما شکی نیست که با افت دما علایم این بیماری بیشترمی شود. با سرد شدن هوا عضلات ،رباط و مفاصل سفت تر می شود.

چرا در هوای سرد درد مفاصل بیشتر می شود؟
با سرد یا بارانی شدن هوا، تقاضای بیماران برای داروهای ضد درد افزایش می‌یابد به گفته متخصصان یکی ازعلت های آن واکنش آستر مفصل به تغییرات دماست ( این آستر پراز مایع است و مفاصل در آن قرار دارد و باعث سالم نگه داشتن غضروف می شود . )جالب است بدانید که اغلب بیمارانی که زیر عمل جایگزین زانو قرار می گیرند همچنان در فصل سرما از درد شانه یا زانو شکایت می کنند.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *