قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / پیشگیری از پیسی را بیاموزیم….
برای درمان پیسی و بر ص چه کنیم
برای درمان پیسی و بر ص چه کنیم

پیشگیری از پیسی را بیاموزیم….

پیشگیری از پیسی را بیاموزیم….

پیسی یا برص یا ویتیلیگو یک بیماری پوستی است که در آن لکه های سفیدرنگ به دلیل از دست رفتن رنگدانه پوست بوجود می‌آیند. این ضایعات در هر جایی از بدن ممکن است دیده شوند. ولی شایع ترین مناطق پوستی درگیر عبارتند از: صورت، لب ها، دست ها، بازوها، پاها و نواحی تناسلی.

bimari_pisi2

برای درمان پیسی و برص چه کنیم 

۱. کسانی که غذا را با نمک شروع کنند مانع لک و پیس شدن صورت میگردد. امام باقر(ع) فرمودند: خداوند به موسی ابن عمران وحی کرد که قوم خود را امر کن که با نمک غذای خود را آغاز و با آن غذای خود را پایان دهند اگر چنین نکردند و به بیماری مبتلا شدند جز خودشان کسی دیگری را سرزنش نکنند.

۲. برای درمان بیماری برص گوگرد را با سرکه مخلوط کرده بمالند با نظر پزشک انجام گردد.

۳. یک روش دیگر برای درمان بیماری برص گوگرد سبز و سفید را به طور مساوی پودر نموده با روغن زیتون و سرکه مخلوط کرده به موضع بمالند.

۶. حضرت محمد(ص) فرمودند: یا علی، پیش از غذا و بعد از غذا نمک بخور زیرا هر کس این کار را بکند خداوند هفتاد و دو مرض را که از جمله آنها جذام، جنون و برص می باشد را دور کندباعث بیماری برص میگردد

5-کمبود ویتامینPP باعث  بیماری برص میگردد. برای درمان پیشگیری از بیماری برص آرد ذرت را در سرکه پخته به صورت ضماد بگذارند. ۷. جهت درمان لک و پیس و التهاب سطحی بدن آرد ماش را به صورت ضماد بگذارند.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *