قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / پیشگیری در مقابل سستی مثانه
پیشگیری در مقابل سستی مثانه
پیشگیری در مقابل سستی مثانه

پیشگیری در مقابل سستی مثانه

پیشگیری در مقابل سستی مثانه 

سستی مثانه، که قبل از هر چیز خانم ها با ان دست و پنجه  نرم می کنندیک مشکل مهم به شمار میرود این امر کنار مشکلات و فشار  زایمان وتولد و همچنین اضافه وزن و نشستن های طولانی مدت در حال پیشرفت بسیار زیاد است.

به کمک نرمش خاص مخصوص این ناحیهشما می توانید از تنبلی شدن ماهیچه ها، جلوگیری کنید. به همین دلیل شما باید نکات قید شده زیر را به خاطر داشته باشید. به تغذیه  سالم و مناسب و همه جانبه استفاده  از همه نوع مواد غذایی) و جلوگیری از اضافه وزن و تلاش ہرای اجابت مزاج راحت و بدون فشار توجه ویژه داشته باشید.

در کنار چشم پوش از کربوهیدارت باید از مصرف چربیها نیز خودداری کنید، به جای ان مصرف سبزیجات، سالاد، حبوبات و میوه جات و غلات را سیار زیاد|افزایش دهید.

استفاده از آب به طرق مختلف مانند آب ریزی  و یا رفتن به سونا باعث سریع و تحریک جریان گردش خون می شود. به تحرک و ورزش توجه کنید؛ زیرا از این طریق شما قادر به سوزاندن کالری هستید. ایده آل ترین نوع ورزش در این مورد که اثیر مثبتی روی لگن خاصره دارد، دوچرخه سواری، شنا یبادهروی، باله، سوار کاری، شمشیربازی و در نهایت ژیمناستیک است.

خانمها اغلب در طی روز بارهای سنگین و فاقد تکنیک جابه جایی را حمل می کند. از در اغوش گرفتن و بغل کردن بچه گرفته تا حمل خرید تا طبقات دوم و یا حتی بیش تر، به این نکته توجه داشته باشید که بار را حد الامکان نزدیک به بدن خود نگه دارید و ترجیح به حالت خمیده، اما قائم بار را از زمین بلند کنید.

به گاه داشتن بار به حالتی کاملا صاف و ایستاده و جابه جایی آن به همان حالت خود را عادت دهید، زیرا از این طریق باعت کم شدن بار از ستون فقرات و لگن می شود. یا در هنگام حمل بار باد از شما خارج شده است؟ تنفس و فشار روی لگن خاصره ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند.

سعی کنید به این امر خود را عادت بدهید که با شکم به جای تنها با قفسه های سینه نفس بکشید. زمانی که شما باری را بر می دارید، باید نفس خود را بیرون دهید. تا به این وسیله از فشار زیاد بر روی لگن خود کم سازید. قبل از وقوع این بیمار کی بہ صورت ملاوم ورزش مخصوصں لگن و مثانه انجام د هید.

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *