قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / پیشگیری ودرمان چند مشکل فصل بهار
پیشگیری ودرمان چند مشکل بهاره
پیشگیری ودرمان چند مشکل بهاره

پیشگیری ودرمان چند مشکل فصل بهار

پیشگیری ودرمان چند مشکل فصل بهار

آلرژی فصل بهار:

اگر عموماً با آغار فصل بهار دچار حساسیت و آلرژی های فصلی می شوید با رعایت نکات و تدابیری که در متون طلب سنتی ایران به آن اشاره شده، می توانید تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری نماید. به این منظور باید به مدت سه روز تنها از ماءالشعیری که به صورت سنتی و بدون استفاده از مواد شیمیایی و نگهدارنده تهیه شده استفاده کنید و هیچ ماده غذایی دیگری میل ننماید. بعد از اتمام این رژیم غذایی سه روزه نیز باید از سبزی های پخته شده، بدون ادویه و کم حجم به عنوان غذا استفاده کنید. همچنین بهتر است در این فصل عرق کاسنی، عرق خرفه یا عرقی شاه تره بنوشید و به فرزندانتان نیز بنوشانید.

ماء الشعیر طبى

و ۷۵ گرم جوی پوست گرفته همراه با ۱۰ الی ۱۴ لیوان آب به آرامی بپزد تا جوها شکفته شوند، ماده حاصله را پس از کمی خنک شدن از صافی رد کرده و آب آن را میل کنید، توجه داشته باشید که ماءالشعیر طبی باید به تنهایی و بدون نان میل شده و تا یک ساعت پس از آن، آب یا خوراکی دیگری صرف نشود.

خارش گلو:

در بسیاری از حساسیت ها، فرد مبتلا به آلرژی از خارش گلوی خود شکایت دارد، گاهی این خارش به حدی تشدید می شود که صبر و طاقت فرد را از او گرفته و او را کلافه می کند. برای درمان این عارضه می توان از این جوشانده استفاده کردحدود پنج گرم گل بنفشه و پنج گرم شکرتیغال را در دو لیوان آب ریخته و روی حرارت ملایم بجوشانید تا یک لیوان آن باقی بماند. دمنوش باقی مانده را صاف کرده و شب پیش از خواب میل کنید اما در افرادی که خارشگلوی شان خیلی زیاد است و باعث می شود از برنامه های روزانه خود باز بمانند، توصیه شده علاوه بر شب، صبح بعد از بیدار شدن از خواب یک لیوان دیگر از این دمنوشگیاهی بنوشند.

عطسه بهاره:

برای کاهش عطسه های ناشی از آلرژی و حساسیت فصلی، استفاده از روغن بنفشه در پایه بادام شیرین توصیه می شود. روزی دو بار، یک قطره از روغن بنفشه را درون حفره های بینی خود بچکانید. علاوه بر این با استفاده از همین روغن، پیشانی خود را نیز ماساژ دهید. این کار موجب می شود از شدت عطسه ها کم شده و در مواردی نیز به طور کامل برطرف شود. در کنار استفاده از روغان بنفشه ، پرهیز غذایی نیز یکی دیگر از راهکارهای برطرف کردن عطسه های فصلی است. از خوردن انواع ادویه، غذاهای سرخ کردنی، شکلات و قهوه در فصل بهار پرهیز کنید و مصرف آن ها را به حداقل برسانید.

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *