قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / پیچ خوردگی بیضه چگونه درمان می شود؟
پیچ خوردگی بیضه
پیچ خوردگی بیضه

پیچ خوردگی بیضه چگونه درمان می شود؟

پیچ خوردگی بیضه چگونه درمان می شود؟

پیچ خوردگی بیضه عارضه ای است که اغلب باید از التهاب اپیدیدم افتراق داده شود. این عارضه زمانی بروز می کند که بیضه درون کیسه بیضه پیچ بخورد، به طوری که خونرسانی خود را قطع کند. این عارضه به علت عدم اتصال محکم خلف بیضه به کیسه بیضه بروز می کند. تورم، درد، و حساسیت بیضه ها اغلب افتراق پیچ خوردگی بیضه را از التهاب اپیدیدیم به قدری دشوار می کند که غالباً تنها می توان آنها را به وسیله آزمایش های پرتونگاری و تعیین میزان جریان خون بیضه از هم تمیز داد.

درمان: انجام عمل جراحی ظرف چند ساعت اول شروع درد تنها اقدامی است که می تواند بیضه را نجات دهد. بعد از باز کردن پیچ خوردگی طناب اسپرماتیک ، بیضه ها برای جلوگیری از عود پیچ خوردگی در محل ثابت می شوند. اگر جراحی فوراً انجام نشود، بیضه از بین خواهد رفت. با وجود این، فقدان عملکرد یک بیضه به معنی عقیم شدن نیست، زیرا بزرگ شدن بیضه دیگر با تولید کافی اسپرم باروری را تضمین می کند.

صدمه به بیضه

بیضه ها به علت در معرض بودن گاهی صدمه می بینند و آن چنان درد شدیدی ایجاد می کنند که باعث می شود شما به خود بپیچید. لگد خوردن به ناحیه کشاله ران در حین ورزش احتمالاً شایعترین علت صدمه به بیضه است.

درمان: معمولاً درمانی لازم نیست. با این حال اگر درد ادامه یافت و تورم بیضه بروز کرد، فوراً به پزشک مراجعه کنید. تخلیه لخته های خون (هماتوم) ممکن است تنها راه نجات بیضه باشد. در برخی موارد یک تجمع بدون درد خون بتدریج در داخل کیسه بیضه ایجاد می شود. این عارضه را هماتوسل گویند که شبیه هیدروسل  است با این تفاوت که نور چراغ قوه از درون هماتوسل عبور نمیکند. اگر هماتوسل خودبخود از بین نرود، ممکن است برای جلوگیری از عقیم شدن آن را از طریق جراحی خارج کرد.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *