پی بردن به نحوه ی رشد و تکامل جنین 


پی بردن به نحوه ی رشد و تکامل جنین 

پی بردن به نحوه ی رشد و تکامل جنین 

 

سه ماهه ی دوم

سه ماهه ی دوم، که شامل سه ماه بین هفته ی ۱۳ تا ۲۶ می شود، اغلب لذت بخش ترین قسمت از دوران بارداری است. احساس حالت تهوع و خستگی که در سه ماهه ی اول بسیار شایع است، معمولا از بین رفته، و احساس انرژی و راحتی بیشتری می کنید.

سه ماهه دوم زمان بسیار هیجان انگیزی است، زیرا می توانید حرکت بچه را درون خود احساس کنید و بالاخره بارداری ش ما نمایان می شود. در طول سه ماهه ی دوم، آزمایش های قبل از زایمان، و س ونوگرافی می تواند سلامت و رشد طبیعی بچه را تأیید کند. و بسیاری از خانم ها متوجه می شوند بالاخره می توانند مفهوم بچه دار شدن خود را به زودی درک کنند. سه ماهه ی دوم، اغلب زمانی است که خبرهای مهیجی را با خانواده، دوستان و همکاران خود سهیم می شوید.

طفل شما در سه ماهه دوم، همان طور که در شکل ۱-۶ می ببینید، به سرعت رشد می کند. طول جنین در هفته ی ۱۳، در حدود ۸ سانتیمتر (۳ اینچ) است. در هفته ی ۲۶، تقریبأ ۳۵ سانتیمتر (۱۴ اینچ) طول و در حدود ۱ / ۰۲۲ گرم ( ۴ / ۲۱ پوند) وزن دارد. بین هفته های ۱۴ و ۱۶، دستها و پاها کشیده میشود و به شکل دست و پا به نظر می آید. هماهنگی حرکات دست و پا نیز در سونوگرافی مشهود است. ممکن است بین هفته های ۱۸ و ۲۲، حرکات جنین را گرچه ضرورتا به طور منظم در طول روز اتفاق نمی افتد، احساس کنید.

سر بچه که در سه ماهه اول، به نسبت بدن بزرگ بود، با رشد بدن تناسب بیشتری پیدا می کند. استخوانها سفت شده و در سونوگرافی قابل تشخیص است. در اوایل سه ماهه ی دوم، جنین مانند یک بیگانه است (به ET فکر کنید)، ولی از هفته ی شکل ۶-۱: ۲۶، بیشتر شبیه نوزاد انسان می شود متوجه باشید در جنین فعالیت های قابل تشخیص بسیاری نیز انجام میدهد. او فقط حرکت نمی کند

ی بلکه دوره های منظمی از خواب و بیداری، و قدرت شنوایی و بلع دارد. تکامل ریه ها دوم (هفته های در بین هفته های ۲۰ و ۲۵، به صورت چشمگیری افزایش می یابد. از هفته ی ۲۴ فرزند سلول های ریه شروع به ترشح عامل فعال سطحی می کند؛ یک ماده ی شیمیایی که شما به میزان ریه ها را قادر می کند باز بماند. بین هفته های ۲۶ و ۲۸، چشمها – که کاملا روی حیرت آوری رشدهم بسته بود باز می شود، و مو (که به آن کرک گفته می شود)، بر روی سر و بدن و تکامل می یابد. ظاهر می شود. لایه های چربی در زیر پوست شکل می گیرد، و دستگاه عصبی مرکزی به طرز فوق العاده ای کامل می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد