قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / چرا افراد دچار لرزش بدن می شوند؟
لرزش بدن یا رعشه
لرزش بدن یا رعشه

چرا افراد دچار لرزش بدن می شوند؟

چرا افراد دچار لرزش بدن می شوند؟

لرزش بدن  چیست؟

لرزش بدن یا رعشه، حرکتی است غیرارادی که در اعضایی که ارادی نامیده می شوند ایجاد می شود مثل حرکت غیرارادی دستها. در بیمارانی که مدتی از بیماری آنها گذشته باشدیا کسانی که بیش از حد به شهوترانی بپردازند و کسانی که بیشتر اوقات یا دایماً با شکم پرشهوترانی میکنند و در افرادی که می ترسند و دایماً تحت استرس و هیجانات روحی بوده یا خجالتی هستند لرزش بدن یا رعشه به وجود می آید. لازم به ذکر است که رعشه ای که در سنین کهنسالی به وجود می آید و در طرف چپ بدن میباشد غیر از رعشه ی معمولی بوده و تاکنون دانشمندان راه درمانی برای آن نیافته اند. امیدوارم درآینده نزدیک دانشمندان و اطبایی محترم راه درمانیبرای این بیماری نیز بیابند تا پدربزرگ ها ومادربزرگ هایمان از این پس با چنین بیماری هایی دچار رنج نگردند.

همان طور که شرح دادم رعشه علت های گوناگوندارد و در صورتی که به علت یک بیماری به وجود آمدهباشد، پس از این که بیماری بهبود یافت، احتمالا لرزش هم کاهش مییابد یا به طور کلی برطرف خواهد شد.

اگر بیماری در اثر شهوترانی زیاد به وجود آمده باشد باید جماع را قطع کرد. خانمها نیز باید از نزدیکی دوری کنند. چه مرد و چه زن باید خود را تقویت کرده یا از داروهای تقویت جنسی استفاده کنند

اگر رعشه ناشی از مشکلات عصبی بوده و به دنبال ناراحتیهای روحی ایجاد شده باشد، باید به دلجویی و تسکین آلام بیمار کوشید و از داروهای تقویت اعصاب یا تقویت روحی استفاده کرد.  اگر رعشه از وجود ضعف عمومی ایجاد شده باشد می توانید از ماء الاصول استفاده کنید (برای درمان ضعف عمومی بدن به قسمت مربوط به ضعف عمومی بدن در همین کتاب مراجعه شود.) ضمناً مصرف ای ارج فیقرا، آب دمکرده ی استوخلوس هندی همچنین شستشوی عضو با محلول گوگرد و یا با صابون گوگرد یا استحمام در آب چشمه های گوگرددار به درمان رعشه کمک خواهد کرد.

درمان گیاهی لرزش بدن

لازم است بدانید که برگ کلم، چغندر پخته و نوشابه کومبوچا برای درمان رعشه مفید است. ضمناً می توانید هر روز استوخدوس، بادرنجبویه، مرزنجوش، مریم گلی، اگیرترکی از هر کدام ۵ گرم را با ۱ گرم افتیمون شامی مخلوط و در یک لیتر آب بجوشانید تا آب آن به نصف رسد، سپس آب آن را صاف و شیرین کرده و آن مقدار را در سه نوبت صبح و ظهر وشب بنوشید

مرمکی، قرنفل، بسباسه، جدوار، عود هندی، خولنجان و هیل قرابی از هر کدام ۱۰ گرم. خلال نارنج، استوخدوس هندی، فرنجمشک و تخم شربتی از هر کدام ۲۰ گرم، همه را بسیار نرم بکوبید بعد با ۱ کیلو عسل بدون موم مخلوط کرده، و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

سکبینج، شهم حنظل، عاقرقرها و دارچین از هر کدام ۱۰ گرم، عیارج فیقرا ۴۰ گرم همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید، بعد با کمی عسل آن را به صورت خمیر سفتی درآورده و قرص هایی به اندازه ی یک عدد نخود و به شکل گلوله درست کنید و میان مقداری آرد گندم ریخته و در یخچال نگهدارید، هر صبح، ظهر وشب هر مرتبه دو عدد از آن را میل کنید، و روزی سه مرتبه هم یونجه ی تازه کوبیده را بر موضع ضماد کنید.

بذر یونجه را بسیار نرم بسایید بعد در آب بجوشانید، پس از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه جوشیدن، که به اندازهی نصف آب باقی ماند روغن زیتون را با آن مخلوط کرده و مجددا روی حرارتی ملایم بجوشانید تا جایی که آب آن تمام شده و روغن بماند. آن روغن را هر صبح، ظهر و شب بر موضع بمالید. در صورتی که آفتاب وجود داشته باشد در آفتاب بنشینید تا موضع بسیار گرم شود و خوب عرق کنید. در صورتی که آفتاب نبود می توانید کنار بخاری آن موضع را گرم کنید.

پنجاه گرم اگیر ترکی را بسیار نرم بکوبید بعد با مقداری عسل مخلوط کرده، و در جایی نسبتاً گرم نگهدارید و پس از مدتی ماندن، مصرف آن را شروع کنید. هر صبح، ظهر و شب بعد از غذا یک قاشق شربت خوری میل شود.

رعشه در مزاج های سرد: کسانی که دایماً آب سرد (آب یخ) و یا نوشیدنیهای یخ کرده یا ناشتا آب سرد مینوشند و یا آب درمانی میکنند(که در آن رژیم، آب زیاد مصرف شود) مبتلا به رعشه یا لرزش اندام میگردند، لذا لازم است همراه با مالیدن یونجه ی کوبیده شده به موضع، عود هندی ۱۰ گرم، انیسون، رازیانه و مصطکی رومی از هر کدام ۲۰ گرم، همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *