قالب وردپرس درنا توس
علل تصادفات
علل تصادفات

چرا تصادف ایجاد میشود؟

چرا تصادف ایجاد میشود؟

علل تصادفات رانندگی

آیا فکر کرده اید چرا در کشور ما به طور متوسط در هر ساعت، ۳ نفر از تصادف رانندگی کشته میشوند و با چه وضع دردناکی جان خود را از دست میدهند و چه تعداد خانواده داغدار و سوگوار می شوند و چقدر خسارت روحی، جسمی، مالی و اقتصادی به مملکت وارد می شود. آیا میدانید اکثر این تصادفات در صبح های زود و عصرها انجام می شود؟ غیر از اشکالات فنی و جادهای و عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت زیاد یکی از دلایل بسیار مهم که متأسفانه مورد غفلت قرار گرفته، به آن توجهی نشده، عدم تغذیهٔ صحیح مغز است. – اداره راهنمایی و رانندگی در معاینات خود چشم ها را معاینه میکند، اما کمتر کسی توجه میکند که این چشمها برای دید خوب نیاز به سوخت دارند نکتهٔ مهم این است که اولاً کدام سوخت برای دید کافی چشم مفید است که علاوه بر سوختن به چشم ها صدمه نزند؛

ثانیاً کمتر کسی میداند که چشم ذخیره سوختی ندارد و چنانچه سوخت لازم به آن نرسد، چشمها قدرت لازم برای دیدن درست راندارند. – اتومبیل خود را در نظر بگیرید قبل از آن که سوختش تمام شود با بوق زدن یا روشن شدن  چراغ یا امپر به شماخبر میدھد. باوجود این تکنیک بعضی افراد، محضں احتیاط چند لیٹر بنزین نیز همراه خود میبرند که در جاده دچار اشکال و بی سوختی نشوند. بدن شما با علایمی از قبیل خستگی، سردرد، خواب آلودگی، کمبود تمرکز، تنگی نفس ،  حساسیت به نور، گیجی، عصبانیت، کمی قند خون، اختلالات بینایی، فراموشی، درد کاسه چشم، تلوتلو خوردن، میل شدید به شیرینی، تپش قلب، تعرق بیش از حد، آه و خمیاز کشیدن، بی قراری، عطسه، کمردرد و درد عضلانی، به شما هشدار میدهد که سوخت شما در حال تمام شدن است و اگر این علایم تکرار شود یا همیشگی باشد شما باید متوجه شوید کهسوخت مورد نیاز مغز را مصرف نکرده اید.

به این علایم توجه کنید:

علائم سوخت ناقص بدن 

تندخویی، سرگیجه، نگرانی، فراموشی، افسردگی، غش وضعف، کابوس، سوء هاضمه، علم کشش جنسی، ناتوانی جنسی، عدم قدرت :تصمیم گیری، لرز، آشفتگی ذهنی، بوی بد دهان، رفتار ضد  اجتماعی، تنفس بریده بریده ، چاقی، لکه های پوستی ، ترس، تمایل په گریسٹن، افکار و حالات منفی، احساس دیوانگی، تشنج بدون دلیل، ور پر حرفی ). این علایم نشانگر این است که سوخت مغز شما ناقص است و حتماً باید در این مورد اقدام کنید: چغندرقند یا نیشکر قبل از ورود به کارخانه دارای حدود ۳۰ نوع مادهٔ مفید و مورد نیاز بدن است؛ از پروتئین، ویتامین، املاح معدنی گرفته تا آب، سلولز، رنگ و عطر، طعم و بالاخره چندین نوع قند و بتاکاروتن، این ماده غذایی دارای سوخت لازم و مفید برای مغز شماست،خطرناک است، همهٔ مواد بهینه و مهم آن نابوده شده و از بین میرود.

در نتیجه این سوخت ناقص و مضر، خیلی سریع میسوزد و نابود میشود؛ بنابراین شمادچار کمبود سوخت برای مغز و چشم هایتان می شوید و در این مواقع اکثر تصادفات به وقوع میپیوندد. قبلاً گفتیم که اکثر تصادفات، صبحها و عصرها اتفاق میافتد اکنون می توانید بهتر موضوع را درک کنید که رانندهای که مثلاً حدود ساعت ۱۰ شب شام خورده است و تا صبح رانندگی میکند، صبح ساعت ۵ یا ۶ حدود، هفت یا هشت ساعت از سوختگیری مغز او گذشته و توانایی کافی برای درست دیدن، درست فکر کردن و تمرکز داشتن، و دقت لازم را برای رانندگی صحیح ندارد آن وقت در یک لحظه مغز و چشم دچار بحران شده و فاجعه به وجود میآید، ولی اگر همین شخصی قبل از آن که سوخت مغزی اش تمام شود سوختگیری کند و با غذای مناسبی، مانند: شیرینی طبیعی، عسل، میوه، لقمه ای نان و… تغذیه کند چنین اتفاقی نمیافتد. در عصرها هم از حدود پنج، شش ساعت پس از خوردن غذا، سوخت مغزی افت میکند و… آیا فکر کرده اید؟ چرا در اکثر تصادفات رانندگی، جوانان دچار سانحه می شوند؟ به نظر می رسد به علت عدم آگاهی آنها از این موضوع مهم و عدم توجه به سنت های غذایی گذشتگان و استفاده از غذاهای صنعتی و کم فایده، سوخت لازم به مغز آنهامیرسد. در نتیجه توانایی لازم را  برای درست رانندگی کردن ندارند.

علل حوادث رانندگی:

1.راننده پریشان :
راننده پریشان یک مجرم یا کسی که چراغ قرمز را رد می کند, نیست بلکه کسی است که معمولا با صحبت کردن تلفن همراه یا ارسال پیام متنی و یا خوردن مواد غذایی در حین رانندگی از جاده غافل می شود.

2.سرعت :
شما آنها را در بزرگراهها دیده اید, بسیاری از رانندگان از حد مجاز سرعت چشم پوشی می کنندسرعتشان از120و130و150هم فراتر می رود.رانندگی باسرعت بالا یکی از دلایل تصادفات است اگر سرعتتان در زمان رانندگی زیاد باشد عکس العملتان درزمان تصادف کاهش می یابد.

3.رانندگی در شب:
رانندگی در نور روز می تواند خطرناک باشد اما رانندگی نزدیک شب خطر تصادف را دو برابر می کند. وقتی آن چه چیزی که پیش روی شما ست نمی توانید ببینید ,نمیتوانید آن چیزی که در مقابلتان است را پیش بینی کنید.همانطور که خورشید پایین می رود ، آگاهی شما از جاده ها و اتومبیل های اطراف شما باید بالا برود

4.باران:
اگر آب و هوا بد باشد جاده ها نیز به تبع آب و هوا خطرناک می شوند . تصادفات بسیاری اغلب درروز های باران رخ می دهد: به خاطرلغزنده بودن سطوح و خطرناک بودن سطح جاده ها اتومبیل، کامیون و موتور سیکلت ها در هنگام ترمز کردن از کنترل خارج می شوند. برای جلوگیری از یک تصادف رانندگی , در زمان بارش باران باید با دقت بیشتری رانندگی کرد.

5.ورود ممنوع
نشانه توقف هرگز نباید نادیده گرفته شود، اما با وجود آن تصادفات زیادی اتفاق می افتد. هر سال، هزاران تصادفات رخ می دهد چرا که یک راننده در جهت ورود ممنوع حرکت می کند.بسیاری از تصادفات و برخورد هایی که اتومبیل ها از پهلو آسیب می بینند نتیجه رانندگی در مسیرهای ورود ممنوع است.شما باید به هر دو جهت نگاه کنید زمانی که از مسیر ورود ممنوع عبور می کنید.

مطلب پیشنهادی

دندان قروچه

درمورد دمدون قروچه چه می دانید …؟

درمورد دمدون قروچه چه می دانید …؟   دندان قروچه عبارتند از 1- سایش دندانها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *