قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / چرا خون قاعدگی، لخته نمی شود؟
خون قاعدگی
خون قاعدگی

چرا خون قاعدگی، لخته نمی شود؟

چرا خون قاعدگی، لخته نمی شود؟

برای این که خون یک بار در داخل رحم لخته شده و خون بیش از یک بار لخته نمی شود. پیش از این که خون لخته شده بتواند از دهانه رحم به داخل مهبل وارد شود، آنزیم های ویژه  در رحم، خون لخته شده را تجزیه کرده و آن را دوباره به حالت مایع برمیگردانند و بدین طریق از بدن خارج میشود.

چرا برخی اوقات خون قاعدگی به حالت لخته است؟

دلیل این موضوع هنوز روشن نشده است و پژوهش های کلینیکی و آزمایشگاهی فراوانی برای یافتن پاسخ آن صورت میگیرد، ولی یکی از دلایل آن ممکن است شدت خونریزی باشد، هر اندازه مقدار خون جاری شده بیشتر باشد، احتمال دفع لخته از بدن هم بیشتر است. چون خون با سرعت و بدون اینکه فرصت لخته شدن در رحم را بیابد به داخل مهبل ریخته و در آنجا لخته میشود.

به بیان دیگر، این خون در داخل رحم به اندازه کافی نمی ماند تا به مایع تبدیل شود. بنابراین، دیدن لخته در خون قاعدگی، الزاماً یک حالت غیر طبیعی نیست. برخی از زنان ممکن است دفع یک جریان خون توام با لخته را به طور ناگهانی احساس کنند. برخی دیگر ممکن است این احساس را در پی تغییر وضعیت، تجربه کنند.

هنگامی که برای استراحت دراز می کشید و پس از مدتی به طور ناگهانی بلند شده و سرپا می ایستید، دفع لخته ساده تر انجاممی شود، زیرا هنگام دراز کشیدن خونی که در اثر شدت جریان فرصت لخته شدن در رحم را ندارد،به داخل مبهل میریزد و در آنجا لخته میشود. همین لخته هنگام ایستادن از مبهل خارج می شود.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *