قالب وردپرس درنا توس
عرق سوزی بدن
عرق سوزی بدن

چرا عرق سوز میشویم..؟؟

چرا عرق سوز  میشویم..؟؟

این عارضه که به میلیاریا نیز موسوم است، ضایعه پوستی حادی است که در اثر انسداد مجاری ای که عرق در آنها محبوس شده است، ایجاد می شود و تشکیل تاول های ریزی می دهد که شدیداً خارش دارد. عرق سوز در افرادی که پوست روشنی دارند و در آب و هوای گرم و مرطوب شایعتر است.

متأسفانه کار زیادی جز خنک و خشک نگه داشتنپوست و پیشگیری از بروز شرایطی که باعث تعریق میشود، نمیتوان انجام داد. رفتن به اتاقی که دارای تهویه مطبوع است کمال مطلوب است. نیازی به ذکر نیست که مبتلایان به عرق سوز با پرهیز از آب و هوای گرمسیری راحت خواهند بود.

سایر بوهای بدن

برخی از بیماریهای عمومی با بوهای خاصی همراهند که حتی ممکن است به عنوان نشانه ای از یک بیماری زمینه ای کمک کننده باشند. یکی از شایعترین این موارد بوی «موشی» (بوی کبدی) است که نشانگر نارسایی کبد است. این نام به دلیل بویی شبیه قفسه موش های آزمایشگاهی انتخاب شده است. برخی از عفونتهای ریوی مثل سل و آبسه ریوی، و التهاب لثه باعث ایجاد تنفس متعفن می شوند.

بیماران مبتلا به بیماری قند مهار نشده (کتواسیدوز) نوعی بوی ناخوشایند ناشی از شیرینی یا شبیه میوه مانده منتشر می کنند. نارسایی شدید کلیه (اورمی) با بویی شبیه آمونیاک همراه است. برخی از اختلالات سوخت و سازی در کودکان با بوهایی شبیه بوی ماهی، ادرار گربه، و شربت افرا همراهند. هرگونه بوی دیرپای بدن که با استحمام و شستشوی لباسها از بین نرود، مستلزم مراجعه فوری به پزشک است.

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *