قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / چرا مردم دچار کمبود منیزیم شده اند؟
منیزیوم
منیزیوم

چرا مردم دچار کمبود منیزیم شده اند؟

چرا مردم دچار کمبود منیزیم شده اند؟

علائم کمبود منیزیم 

بدون شک خستگی زیاد و بیش از اندازه طبیعی نیست. درست است که همه  ما در طول روز به دلیل عوامل متعددی مانند استرس‌ کاری، مشغله‌ روزمره وغیره احساس خستگی و بی حالی می کنیم اما خستگی طولانی مدت و دائمی می‌تواند یکی از علائم کمبود منیزیم تلقی شود. باید بدانید که این نوع خستگی نیز تا زمانی که به میزان کافی منیزیم جذب نکنید از بین نخواهد رفت. به خاطر اینکه این ماده‌ معدنی به تولید و تبدیل انرژی کمک می‌کند و کمبود آن می‌تواند باعث احساس ضعف عمومی و خستگی زیاد شود. برای حفظ انرژی و مقابله با این خستگی‌ها به میزان کافی منیزیم جذب کنید.

اسپاسم‌ها و کرامپ‌ عضلانی جزو مشکلات آزاردهنده و همچنین دردناک هستند. این مشکلات غیرقابل کنترل بوده و نمی‌شود به راحتی نادیده شان گرفت. معمولا ورزشکاران به طور مرتب از گرفتگی‌ عضلانی ناشی از کشیدگی نامناسب عضلات، بی آبی یا تغذیه  نامناسب رنج می‌برند اما افراد دیگر نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند بدون اینکه به درستی دلیل آن را بدانند. کرامپ‌ها و گرفتگی‌ عضلانی از علائم شدید کمبود منیزیم هستند و اگر شما نیز به طور مرتب با این مشکل مواجه می‌شوید حتما میزان این ماده‌ی مغذی بدن تان را چک کنید.

منیزیم نقشی اساسی در سلامت عمومی قلب ایفا می‌کند. این ماده‌ معدنی برای انقباض عضلانی تاثیر دارد و کمبود آن می‌تواند روی مهم ترین عضله  بدن یعنی قلب نیز تاثیر منفی بگذارد. آریتمی به ضربان نامنظم قلب گفته می‌شود و منیزیم وظیفه  حفظ ضربان نرمال قلب را بر عهده دارد. نتایج برخی از پژوهش‌ها نشان می‌دهند که حفظ سطح مناسب منیزیم بدن به پیشگیری از ابتلا به برخی از اختلالات و بیماری  قلبی مانند آریتمی کمک می‌کند.این ماده‌ معدنی در درمان این بیماری قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

غذای حاوی منیزیم 

سبزیجات سبز از قبیل اسفناج حاوی منیزیم است زیرا در مرکز کلروفیل (سبزینه گیاهان) منیزیم وجود دارد، آب نیز می‌تواند حاوی منیزیم باشد اما مقدارش وابسته به نوع منبع تامینی آب است، آمار غذایی دریافت منیزیم حاصل از آب را برآورد نمی‌کنند که ممکن است منجر به تخمین نادرست دریافت کل منیزیم و تنوع آن گردد.در کشور‌ غربی که سوء مصرف الکل شایع است 40 تا 60 درصد افراد الکلی دچار کاهش سطوح منیزیم خون می‌شوند.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *