چطور تبخال را درمان کنیم ….؟؟


 چطور تبخال را درمان کنیم ….؟؟

 چطور تبخال را درمان کنیم ....؟؟

 عامل تبخال نوعی ویروسی است که دو نوع ۱ و ۲ دارد و بیشتر مردم با نوع شماره ۱ آن الو ده می شوند که معمولا لب ها، دهان، چانه یا گونه را فرا میگیرد. البته این ویروس می تواند ویروس تبخال در اثر تماس نزدیک با افرادی که ناقل ویروس هستند از طریق بوسیدن یا  سایر تماس های نزدیک منتقل میشود. اولین علامت، خارش، سوزش و یا حساس شدن است سپس تاولها ظاهر می شوند که با پاره شدن آنها پوست، قرمز و پوسته پوسته شود  این مراحل همگی طی یک تا دو هفته طی می شوند، عفونت اولیه کاملا درمان شده ندرت جای زخم باقی میماند اما ویروس در سلولهای عصبی به صورت خفته باقی ماند، سرما، تب، قرار گرفتن در معرض آفتاب و شروع دوره قاعدگی ممکن است عفونت های نهفته را تحریک و بیدار کند.البته عفونتهای عود کننده معمولاً سبک و محدودند. آنچه قابل توجه می باشد این است که هرگز به ضایعه تبخال دست نزنید و دست آلوده به ویروس آن را به چشم نمالید زیرا تبخال اطراف چشم ممکن است شدید بوده منجر به التهاب و حتی کورى شود.

درمان تبخال

سیب میوه ای است سرشار از ویتامین های C ،B ،A ، مواد چربی، تانن، اسید مالیک، سلولز، مواد آهنی، آهک، کلسیم، فسفر، منیزیم، پتاسیم، سدیم و سیلیس، مصرف این میوه را به افرادی که مبتلا به تبخال می شوند توصیه میکنیم.

چه افرادی و چرا تبخال می زنند؟

تبخال می تواند در هر جایی از بدن ظاهر شود، از قبیل: چانه، گونه و یا بینی.بیشتر از نصف افراد با روبوسی کردن با فرد مبتلا، دچار تبخال می شوند.حال این سئوال مطرح است که چرا برخی افراد با روبوسی کردن دچار این مشکل نمی شوند؟در پاسخ باید گفت که این به علت ژن ها است. مطالعه ای در سال 2008 نشان داد افرادی که تبخال می زنند دارای 6 ژن مشترک هستند.

عوامل تشدید کننده تبخال

در بیشتر مواقع، ویروس هرپس نوع یک، به صورت غیرفعال در عصب مخفی شده است.نور خورشید، تب، استرس و قاعدگی از عوامل تشدید کننده تبخال می باشند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد