چطور  خشکی لب را درمان کنیم ؟؟


 چطور  خشکی لب را درمان کنیم ؟؟

 چطور  خشکی لب را درمان کنیم ؟؟

 خوردن سرکنگبین شب ها قبل از خواب۲) اگر گوشه لب ترک می خورد، روغن شتر مرغ را به صورت موضعی استفاده کنید.۳) اگر وسط لب ترک می خورد روغن کنجد یا زیتون را داخل ناف بمالید.

درمان خانگی ترک لب

اولین و مهمترین راه برای رفع خشکی و ترک خوردگی لبها نوشیدن آب و مایعات است تا جبران کم آبی بدن گردد. سایر درمانهای خانگی برای رفع خشکی و ترک خوردگی لبها عبارتند از:چرب کردن لبها با روغن حیوانیبه این منظور یک قاشق چایخوری روغن حیونی را حرارت دهید و کمی به آن نمک اضافه نموه و به عنوان مرهم بر روی لبها قرار دهید.استعمال روغن نارگیلیکی از روشهای درمان خانگی ترک لب، استفاده از روغن نارگیل است. افراد زیادی روغن نارگیل را یک مرهم طبیعی فوق العاده برای رفع خشکی لب ها می‌دانند. هرروز چند بار روغن نارگیل را خیلی آرام روی لبهای خود بمالید.گلیسیرین و آبلیموی تازهگلیسیرین و آبلیموی تازه را با نسبت مساوی با هم مخلوط نموده و بعد از شستن صورت روی لبها بمالید. استفاده از این معجون برای پوست صورت نیز مناسب یوده و از موثرترین انواع درمان خانگی ترک لب است.خیاراستفاده از خیار تازه حلقه حلقه شده روی لبها برای از بین بردن خشکی و ترک لبها بسیار مفید است.عسل و وازلینعسل یک مرهم فوق العاده و یک عامل ضد باکتری است. وازلین نیز یکی از بهترین محافظان پوست است و وقتی این دو عامل با هم ترکیب شوند برای رفع این مشکل بسیار موثر خواهند بود.خامهاستفاده از خامه تازه از شیری که تازه جوشیده است، از دیگر راهکارهای درمان خانگی ترک لب‌ها است. مقداری از خامه مورد نظر را برداشته و به آن چند قطره آبلیموی تازه اضافه نموده و آن را به آرامی روی لبها بمالید و بعد از چند دقیقه با یک دستمال کاغذی نرم به آهستگی آن را پاک کنید.آلوئه ورابرای درمان لب‌های خشکی زده و دچار ترک خوردگی، مقدار کمی ژل آلوئه ورا روی لب‌های خود بمالید و چند روز پیاپی این کار را تکرار کنید.

 نکاتی برای  رفع خشکی لب 

۱. دور رژلب‌های مات و خشک را خط بکشید. رژلب‌های چرب و مایع، بهترین مواد آرایشی برای لب‌های خانم‌هایی است که از خشکی لب رنج می‌برند.۲. اگر با استفاده از رژلب دچار خشکی لب می‌شوید، بهتر است قبل از استفاده از آن، لب‌های خود را با کمی پماد ویتامین A چرب کنید.۳. در صورت نیاز، لب‌های خود را با شوینده‌های ملایمی مانند صابون‌های کرم‌دار یا شامپو بچه بشویید.۴. دو قاشق چایخوری شکر و یک قاشق‌خوری عسل را با هم ترکیب و این خمیر را ۵ دقیقه روی لب‌های خشک و ترک‌خورده‌تان بگذارید. این کار را ۲ بار در روز تکرار کنید تا لب‌هایتان نرم‌تر شوند. می‌توانید این خمیر را برای از بین رفتن پوسته‌های لب، کمی روی آنها مالش دهید و در نهایت هم با آب ولرم بشویید.۵. قبل از خواب، ترکیبی از عسل و گلیسیرین درست کنید و آن را روی لب‌هایتان بزنید. این ترکیب را صبح که بیدار شدید، از روی لب خود با آب ولرم پاک کنید و معجزه آن را در نرم شدن لب‌هایتان ببینید.۶. یک مشت پر، برگ گل سرخ شسته‌شده را در مقدار کمی شیر به مدت چند ساعت، خیس کنید. سپس با مخلوط کردن برگ‌های گل و شیر، خمیر یکنواختی درست کنید و آن را روزی ۲ بار روی لب‌های پوسته‌پوسته‌شده یا ترک‌خورده بگذارید. قرار دادن این خمیر روی لب‌ها، پیش از رفتن به رختخواب، کمک زیادی به نرم‌تر شدن پوست لب می‌کند.۷. روزی ۴ بار روغن طبیعی نارگیل یا کرچک روی لب‌های خشک خود بزنید. این روغن‌ها، از قوی‌ترین و موثرترین نرم‌کننده‌های طبیعی لب در روزهای سرد و خشک سال محسوب می‌شوند.۸. استفاده از وازلین، کره و روغن مخصوص پوست بچه‌ها هم در نرم کردن لب‌ها تاثیر دارد.۹. هنگام غذا خوردن، دستمال را روی دهانتان نکشید بلکه گوشه‌ای از دستمال‌های نرم و لطیف را آرام روی لب‌هایتان بگذارید و بردارید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد