چطور می توانیم از شر پینه خلاص شویم….؟؟ 


 چطور می توانیم از شر پینه خلاص شویم….؟؟ 

 چطور می توانیم از شر پینه خلاص شویم....؟؟ 

 پینه عبارت است از نواحی متمایز ضخیم پوست که ناشی از مالش و فشار مزمن می باشد. خانم ها اغلب به دلیل پوشیدن کفش پاشنه بلند در ناحیه پشت پا و به علت پوشیدن  کفش های نامناسب در زیر پاشنه  پا دچار پینه می شوند. -پوست زیر پاشنه نیز معمولاً پینه ای است که به دلیل مالش کفش ایجاد می شود و در خانم های چاق که کفش پاشنه بلند به پا می کنند شایع تر است -شیره تازه گل همیشه بهار برای میخچه و زگیل پامفید است.-برای رفع میخچه و زگیل لازم است یک حبه سیر پخته و داغ را روی محل بگذارید و چند مرتبه در روز آن را عوض کنید.

درمان

پینه‌ها ممکن است خود به مرور زمان رفع شوند. پینه‌ها را می‌توان با سنگ پا یا سوهان از پوست زدود. پدیکوریست‌ها پینه‌ها را به صورت چاک چاک می‌بُرند و سپس تکه‌های آن را به روش حرفه‌ای از پوست برمی‌دارند.پینه‌ها را می‌شود هم‌چنین با عوامل تجزیه‌کننده بافت‌های شاخی (عوامل کراتولیتیک) که حاوی اسید سالیسیلیک هستند از میان برداشت.

علل

پینه پا در بین زنان شایع است و می تواند یک مسئله ارثی باشد.افرادی که با استخوان های غیرطبیعی متولد می شوند، بیشتر به پینه پا دچار می شوند.بسیاری از مشکلاتی که در پا رخ می دهد، در اثر فشار غیرطبیعی و یا اصطکاک کفش می باشد.پای ما از استخوان سختی ساخته شده که توسط بافت نرمی پوشیده شده است و روی این بافت نرم، کفش می پوشیم. بسیاری از علائم که در طول زمان در پا اتفاق می افتد، به علت آن است که بافت نرم و پوست، بین استخوان سخت در داخل و کفش سفت در خارج، گیر افتاده اند.هر برآمدگی در استخوان، وضعیت را بدتر می کند. پوست با وارد آمدن فشار و اصطکاک مداوم، پینه را تشکیل می دهد.بافت نرم زیر پوست با وارد آمدن فشار و اصطکاک مداوم، سخت می شود. هم پینه و هم بافت سخت موجب درد و سوزش می گردند.برای کاهش درد، فشار وارده را باید یا توسط کفش راحت و یا بوسیله جراحی کم کرد.پوشیدن کفش های نوک تیز و یا پاشنه بلند باعث بوجود آمدن و یا بدتر شدن پینه می گردد.اگر برآمدگی بدتر شود، استخوان اضافی به وجود آید و کیسه ای پر از مایع در قاعده انگشت شست پا رشد می کند که باعث وخیم تر شدن اوضاع می گردد.

تشخیص

پزشک، با معاینه و شرح حال دقیق، می تواند هالوکس والگوس را تشخیص دهد.احتمالا پزشک، عکسبرداری با اشعه X را از بیمار می خواهد. با این عکس، پزشک زاویه ایجاد شده توسط استخوان را اندازه گیری می کند و درمان مناسب را به بیمار می گوید.در برخی افراد، آرتریت (ورم مفاصل) هم مشاهده می شود. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد